Skocz do zawartości
Forum

Rasizm u dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Moja 6-letnia corka boi sie/nie toleruje/ucieka przed dziecmi o ciemnym kolorze skory. Nie bawi sie z nimi. Nie chce ich dotykac i wogole mowi ze wszystkich nie lubi. Powodem do tego jest tylko kolor ich skory.
Juz jako dwulatka nie chciala ogladac Pocahontas. Wierszyk o Murzynku Bambo byl straszny i go nie lubila. Przewracala kartke. Teraz nie chce isc do szkoly bo tam chodza czarne dzieci.
Jak mam pomoc mojej corce? bo przeciez zmienienie klasy na taka gdzie sa tylko biali nie jest rozwiazaniem!
Naleze do osob bardzo tolerancyjnych. Jej ojciec tez. Wogole nie wiemy skad to sie wzielo. Nigdy nikt z nas nie wyrazal sie negatywnie o ludziach innej rasy. Rzadko sie zdaza ze wogole o kims negatywnie sie wyrazamy w jej obecnosci.
Nauczyciele bagatelizuja problem. a ja wiem ze dziecko to wszystko przezywa i chce jej pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

A tak na poważnie, to widocznie Twoje dziecko chce usilnie zwrócić na siebie uwagę, widocznie jest zazdrosne o Twoje relacje z partnerem.

Drugi powód takowego zachowania - masmedia, podświadomość łapie każden syf jaki tam sprzedają.

A po trzecie radzę udać się z dzieckiem do poradni dziecięcej i wysłuchać opini specjalisty na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Gość Sha Sha

a rozmawialiście z nią czemu ich się boi? Może to kwestia niewiedzy, myślenia że wszystko co inne jest złe... w bajkach negatywni bohaterowie zawsze przedstawiani są jako postacie w ciemnych ubraniach, czasami o ciemnej karnacji lub zakrytej ciemną tkanią twarzy. Może ona jakoś to przekłada na kolor skóry?

Odnośnik do komentarza
Gość mama_cork

tu chodzi o kolor skory. Ona mowi ze jej sie wlasnie ten kolor skory nie podoba. jak ja kolega z klasy zlapal za reke to sie poplakala i mowi ze to "ble". jest zamknieta w sobie i koledze nie powiedziala czemu placze. powiedziala mu ze nie lubi jak chlopcy ja lapia za reke. ale mowi ze mi mowi prawde a jemu to glupio prawde powiedziec. i najlepiej zeby nie chodzila z nim do szkoly...

Odnośnik do komentarza
Gość indicc

Wiesz co może i ty masz ogromny problem i splecjalista się kłania. Ale czy chociaż raz postawiłkaś się w miejscu czarnoskórego dziecka, do którego twoja córka powiedziała ,,ble''... to jest ogromnie przykre...

Odnośnik do komentarza
Gość ktos tam

Trzeba zyc pomiedzy nimi zeby zrozumiec.ostatnie 11 lat mieszkania pomiedzy nimi sprawilo ze mam taka opinie a nie inna a to cale pierd....o rasizmie to sobie osoby ktore nie mialy zadnego styku z nimi moga wsadzic w d...tutaj domy sa drozsze jezeli ich nie ma w obrebie kilkudziesieciu mill:))))a jak sa to sa tanie...i nikt tam nie chce mieszkac.tylko karaluchy..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...