Skocz do zawartości
Forum

Nagłe poczucie zapachu byłego chłopaka


Gość Sandera

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Coś dziwnego dziś mi się przytrafiło.
Mijają miesiące od zakończenia mojego typowego toksycznego związku. Były naruszał moją nietykalność, był przemocowcem grającym kochającego. Po tym związku nabawiłam się traumy, ale też jest tak, że tęsknie - taki właśnie przykry mix emocji, strach przed nim, wstręt ale i tęsknota, Dzisiaj stałam na przystanku i po tak długim czasie poczułam jego zapach. Po prostu poczułam jego woń, zatkało mnie. Skąd to się mogło wziąć? Używał drogich i bardzo rzakdich perfum, nie było potencjalnego ich nosiciela w pobliżu. Musiałam mieć gdzieś w glowie zakodowane jak pachnial, ale dlaczego go poczułam? Martwię się nawet, że popadam w jakąś psychozę...

Odnośnik do komentarza

Wiesz, popatrz na to realnie skoro stalas na przystanku moze jednak ktos mial podobne perfumy a Ty skojarzylas je tylko z bylym partnerem. Z drugiej strony to jaki on byl to jedno a jest jeszcze kwestia tego ze jakis czas bylas z nim,pewne przywiazanie moze wywolywać czasem tęsknotę.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

podejrzewam, że to kwestia Twoich emocji z nim związanych i tym że kiedyś go kochałaś... to trochę tak jak z fajkami... palacz kórzy rzuci przez pierwszy okres po rzuceniu jest jak pies mysliwski fajki wyczuje wszędzie...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałaś, że wciąż odczuwasz bardzo wiele emocji do swojego chłopaka. Powstawanie emocji oraz ich ślad pamięciowy jest regulowane przez ciało migdałowate - jedną ze struktur układu limbicznego. W układzie limbicznym znajdują się również ośrodki odpowiedzialne za węch oraz pamięć zapachów - stąd ścisły związek między emocjami a zapachami.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...