Skocz do zawartości
Forum

Dolegliwości w okresie menopauzy


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja znajoma również ciężko znosiła menopauzę. Widziałam, jak z aktywnej i pełnej życia kobiety, stała się osobą bierną i pasywną. Ciągle czuła się źle i niekomfortowo. Ona też widziała co się z nią dzieje. Po jakimś czasie zaczęła wracać do normy. Znowu cieszyła się życiem. Kiedy spytałam co ją tak odmieniło, powiedziała, że ma prosty przepis na zdrowie i długą młodość. Zaczęła wypijać co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Latem, jeszcze więcej. Widziałam ją ciągle z butelkami wody mineralnej. Codziennie przed pracą, robiła krótki jogging lub ćwiczyła w domu. Mówiła, że nie forsuje za mocno organizmu. Po prostu, zadbała o kondycję. Zrezygnowała też z kawy, a zamiast niej piła zieloną herbatę.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałam już we wsześniejszym wątku w okresie menopauzy ważna jest dieta bogata w błonnik i wodę oraz dużo ruchu. Ja najbardziej lubię pływanie i codzienne szybkie marsze.
Jeśli chodzi natomiast o naturalne sposoby łagodzenia dolegliwości menopauzy to mi pomaga szałwia i rumianek, szczególnie na uderzenia gorąca i bezsenność. Biorę też suplement z żeń-szeniem, który dodaje witalności i poprawia koncentrację.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zmiany hormonalne w tym czasie są straszne. O mnie zadbała moja córka, która zabrała mnie na spacery po parku. Początkowo stawiałam opory i nie chciałam się ruszać, zwłaszcza w pochmurne dni. Znalazła na mnie sposób, kupiła mi wygodne buty i sportowe ubranie. Codziennie spacerujemy przez godzinę, jak jest ładna pogoda, to nawet dłużej. Już zauważyłam pierwsze efekty, schudłam 3 kg i stałam się radośniejsza. Polecam wszystkim spacery, to nie męczy, jak bieganie, a daje dużo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza

Napewno was troche dziwi to ze facet zabiera glos w sprawie menopauzy.Mianowicie moja zona wlasnie weszla w ten okres zycia a ja bardzo chce jej pomoc w lagodzeniu skutkow.Przeczytalem mnostwo artykolow na ten temat,wypowiedzi i porad specjalistow i radze stosowac sposob opisany ponizej.Mojej zonie to w zupelnosci wystarczylo.

Doktor Biskind zaobserwowal powiazania miedzy niedoborami witamin z grupy B, a odczuwaniem PMS.
Wedlug niego PMS, jak rowniez bardzo obfite miesiaczki i cysty w piersi sa spowodowane przez nadmiar estrogenu wynikajacy z jego niedostatecznego usuwania przez watrobe.
Dzieje sie tak z powodu niedoborow witamin z grupy B.
W prawidlowych warunkach watroba uzywa witaminy z grupy B i neutralizuje estrogen, usuwajac jego nadmiar z zolcia.
Jesli nie masz wystarczajacego poziomu tych witamin, duza ilosc estrogenow nie moze byc unieczynniona przez watrobe.
Jesli Twoja watroba jest dodatkowo oslabiona w swoim funkcjonowaniu, rozkladanie estrogenu na obojetne czasteczki tez nie przebiega sprawnie.
Rzadko ktora kobieta majaca klopoty hormonalne czy PMS pamieta o zadbaniu o watrobe.
Wiadomo z doniesien naukowych, ze estrogen powoduje tzw. cholestaze.
Co to takiego?
Ten termin oznacza oslabione, utrudnione krazenie zolci. Naturopaci nazywaja taki stan „sluggish liver”, czyli leniwa watroba. Oznacza on pewne zaburzenia jej funkcjonowania, nie polegajace na uszkodzeniu miazszu ( w badaniach poziom enzymow bedzie prawidlowy), a manifestujace sie oslabieniem szybkosci roznorodnych reakcji zachodzacych w watrobie.
Czy kobiety czesto dotkniete sa cholestaza?
Przypomnijmy sobie ilosc kobiet odczuwajacych pobolewania w prawym podzebrzu po spozyciu ciezkostrawnych posilkow, ilosc kobiet cierpiacych z powodu kamicy pecherzyka zolciowego.
Nie zapomnij o prawidlowym funkcjonowaniu watroby, jesli chcesz sprawnie usunac z organizmu nadmiar estrogenow, powodujacy PMS.
Tajemnica usuwania nadmiaru estrogenu z organizmu:
Witaminy z grupy B, a szczegolnie B6 to konieczny skladnik do unieczynnienia nadmiaru estrogenu z organizmu.
Watroba posluguje sie tym skladnikiem w duzych ilosciach, by zwiazac nadmiar estrogenu i usunac z zolcia.
Jesli zabraknie witaminy B6, ten wazny proces sie nie dokona z powodu zaklocen „technicznych".
Ta sama witamina pomaga wykorzystac magnez w organizmie i wprowadzic go do srodka komorek.
Bez jej wystarczajacych ilosci magnez pozostanie we krwi i nie zostanie wykorzystany przez komorki,
a jest im bardzo potrzebny, chociazby po to, by zmniejszyc napiecie nerwowe.
U kobiet z silnymi objawami PMS poziom magnezu we krwi jest prawidlowy, ale we wnetrzu komorek znacznie obnizony. Pojawiaja sie trudnosci z dostarczeniem magnezu do srodka komorek, moze wlasnie pod wplywem braku witaminy B6?

Kazdej kobiecvie cierpiacej na PMS polecam w drugiej polowie cyklu nie zapominac o preparacie zawierajacym komplet witamin i mineralow. Witaminy z gr. B. calcium z magnezem to koniecznosc. No bo po co cierpiec i lykac tabletki przeciwbolowe?

Odnośnik do komentarza
Gość Ela Stan.

witam Panie i Pana,
ja już najgorszy okres mam za sobą , ale strasznie ciężko przechodziłam ten okres , pocenia , gorąca , no i ciągłe poddenerwowanie . co odbijało się także na mojej rodzinie. więc w końcu moja córka przeszukała mi internet , gdyż ja nie do końca sobie radzę i pokazał mi stronę
poczytałam, zastosowałam się i już mi lepiej i mojej rodzinie również

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...