Skocz do zawartości
Forum

Zespół policystycznych jajników


Rekomendowane odpowiedzi

Gość an...ek

Witam! Mam 25 lat, mam stwierdzony zespół Policystycznych jajników na co od kilku lat się lecze poprzez leki a nastepnie tabletki hormonalne. Ostatnia tabletkę typu Kontracept wzięłam 3.12.12 po czym odstawilam w celu zrobienia kilkumiesięcznej przerwy. Kolejne cykle wystepowały regularnie co 28-29 dni jednak ostatnią miesiaczkę miałam 14 marca dzisiaj mamy 13 marzec więc mijają 2 miesiące od wystapienia ostatniego krwawienia. 4 dni temu wykonałam test ciążąwy gdzie wynik był negatywny. Co może oznaczać brak miesiączki? Czy dobrze wnioskuję pogłębienie się stanu PCOS czy jednak ciąża jest prawdopodobna? Z góry dziękuję za odp ;)

Odnośnik do komentarza

Witam

Po zrobieniu usg dopochwowego lekarz podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników. Zrobiłam badania hormonalne, morfologie oraz mocz.
To są wyniki:

MORFOLOGIA
WBC 5.28 10*/uL [4.00-10.00]
RBC 4.85 10*6/uL [3.50-5.00]
HGB 11.90 g/dL [12.00-15.00]
HCT 37.50 % [33.00-43.00]
MCV 77.30 fL [81.00-100.00]
MCH 24.50 pg [27.00-34.00]
MCHC 31.70 g/dL [32.00-36.00]
PLT 242.00 10*3/uL [130.00-44-.00]
RDW-SD 36.70 fL
RDW-CV 13.00 %
PDW 16.60 fL
MPV 12.50 fL [7.50-12.00]
P-LCR 46.00 %
NEUT# 2.53 10*3/uL
LYMPH# 2.22 10*3/uL
MONO# 0.37 10*3/uL
EO# 0.12 10*3/uL
BASO# 0.04 10*3/uL
NEUT% 47.90 % [50.00-70.00]
LYMPH% 42.00 % [24.00-45.00]
MONO% 7.00 % [2.00-11.00]
EO% 2.30 % [1.00-4.00]
BASO% 0.80 % [0.00-1.00]

OB 6.00 mm/h [5.00-12.00]
CRP 0.24 mg/l [0.00-5.00]

TSH HORMON TYREOTROPOWY 1.0453 ulU/ml [0.3500-4.9400]

TESTOSTERON 0.94 ng/mL [0.09-1.30]

FSH HORMON FOLIKULOTROPOWY 6.32 mlU/mL
Środek cyklu: [2.55-16.69]
Faza folikularna: [3.03-8.08]
Faza lutealna: [1.38-5.47]

LH HORMON LUTEINIZUJĄCY 8.30 mlU/mL
Owulacja: [9.06-74.24]
Faza folikularna: [2.39-6.60]
Faza lutealna: [0.90-9.33]

PROGESTERON 0.40 ng/mL
Faza folikularna: [<0.1-0.3]<br /> Faza lutealna: [1.2-15.9]

PROLAKTYNA 18.90 ng/mL [5.18-26.53]

ESTRADIOL (E2) 98.00 pg/mL
Środek cyklu: [38.0-649]
Faza folikularna: [21.0-251]
Faza lutealna: [21.0-312]

MOCZ-ANALIZA OGÓLNA Z OSADEM
AZOTYNY nieobecne
BIAŁKO nieobecne
BILIRUBINA nieobecna
CIAŁA KETONOWE obecne
CIĘŻAR WŁAŚCIWY >=1.030
GLUKOZA nieobecna
KREW nieobecna
LEUKOCYTY nieobecne
PH 5.50
UROBILINOGEN w normie

OSAD
Nabłonki wielokątne płaskie: Nieliczne
Leukocyty: Poejdyncze wpw.
Inne: Śluz, Bardzo liczne wpw.

Badania były robione w 7. dniu cyklu. Czy one wskazują na policystyczne jajniki? Czekam jeszcze na wynik jednego hormonu - androstendionu. Jeśli wyniki nie wskazują na to schorzenie to co innego może być przyczyną takiego obrazu jajników w usg?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Osobiście choruję na to i powiem szczerze, że lekarze stwierdzili tę chorobę właśnie na podstawie usg, gdyż moje hormony nie były aż tak nieprawidłowo wysokie, by coś podejrzewać. Policystyczne jajniki to paskudna rzecz, która niszczy organizm kobiety. Ma wiele objawów. Powinnaś spotkać się z jakimś dobrym lekarzem, który stwierdzi wszystko na 100 procent. Na pewno powtórzy badanie usg. Nie lekceważ tego, lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza

mam takie pytanie czy jest mozliwe zeby pco zniklo tak poprostu, albo zeby trojka ludzi sie pomylila co do badania?? prawie 2 miesiace temu podczas usg wykryto ze mam pco przy czym praw jajnik byl powiekszony, teraz bylam u innego ginekologa i okazlo sie ze nie mam zadnego pco.. Ale jajnik nadal duzy. I kolo jajnika znajduje sie czarna duza plama. Nic juz nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Przypadkiem w lutym lekarz postawił mi taką diagnozę. Objawy jakie go do tego przekonały to zanik miesiączki, długo się starałam się o dzidziusia, mam tłustą cerę, no i mam problem z nadwagą. Zrobił mi usg i prawy jajnik był cały usiany pęcherzykami. Dał mi lek na wywołanie miesiączki i kazał schudnąć. Schudłam niedużo i po 2 miesiącach zaszłam w ciążę. No i lekarz mi powiedział że ciąża prawdopodobnie zaleczy mi to schorzenie.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Witam, niestety lekarz takze mi ostatnio powiedzial ze mam policystyczne jajniki. :( Potwierdzily to badania hormonalne. A konkretnie podwyzszony jakis hormon. Plus brak miesiaczek, ktore wystepowaly bardzo rzadko. No i po usg liczna ilosc pecherzykow na jajniku. Najpierw bralam duphaston, a teraz musze brac luteine. Zastanawia mnie to dlaczego wy dziewczyny mialyscie brac leki anty. a mnie zapisal hormony na wywolanie? hm... pewnie co lekarz to inna metoda leczenia.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego tak ... mi powiedział tylko o antykoncepcji ( co i tak mija sie z celem ) o tym co tobie kazał jeść w ogóle nie wspomniał- i to ciekawe dlaczego? ja teraz 4 mc okresu nie miałam, lekarz o tym wiedział bo również miałam USG i widoczne były pęcherzyki :( i powiedział że to nie zagraża niczemu,jak nie będę jeść antykoncepcji to okres będzie różny, a poprzez jedzenie wyrównam okres ( a wiadomo że nie tylko oto chodzi ) dużo już się o tym naczytałam i męczy mnie strasznie ta wiadomość bo są dziewczyny które przez to dzieci mieć nie mogą nigdy :(

Odnośnik do komentarza
Gość Pipi22177

Witam, mam 22 lata i miesiąc temu stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Od razu rozpoczęłam leczenie tabletkami hormonalnymi. Po zakończonym opakowaniu powinna wystąpić miesiączka w ciągu kilku dni. Niestety kolejne opakowanie a miesiączki w dalszym ciągu brak. Przed rozpoczęciem leczenia miesiączka występowała raz na trzy miesiące. Co może powodować w dalszym ciągu brak miesiączki?

Odnośnik do komentarza

to juz sama nie wiem dlaczego wszyscy dostaja na to tabltki antykoncepcyjne a ja zwykle hormony. cóz bede musiala zaufac mojemu lekarzowi. Obecnie czekam na okres po luteinie, mija 3 dzien od odstawienia tabletki. Mam nadzieje ze sie pojawi.

Odnośnik do komentarza

Tabletki anty są po to, żeby wyrównać poziom hormonów oraz po to, żeby co miesiąc macica mogła się złuszczać co zapobiega ewentualnemu rakowi. Ja od 1,5 roku biorę anty i teraz wszystkie hormony mam w normie, nawet jajniki się zmniejszyły i ilość pęcherzyków na nich też. Jeśli będę chciała mieć dziecko lekarz da mi tabletki na wywołanie owulacji, ale żeby móc już się starać o dziecko trzeba najpierw doprowadzić hormony "do porządku" :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Rok temu zdiagnozowano u mnie PCOS :/
leczyłam sie 4 miesiące tabletkami brałam antykoncepcje ... ostatnie badania robiłam w sierpniu wyniki miałam bardzo dobre . Pani doktor przerwała moje leczenie zapytała tylko czy chce kontynuować antykoncepcje. Stwierdziłam ze niech chce bardziej ryzykować późniejszych problemów z zajściem w ciąże . Zapytałam się kiedy mam przyjsc na jakas kontrole, odpowiedziala ze jak bedziesz chciala zajsc w ciaze ( narazie nie planuje )

W lutym mi sie troche spoznil okres, dostalam 25 lutego , nastepny przyszedł dopiero 17 kwietnia .
Wizytę mam we wtorek ale nie wiem czy mam sie martwic powrotem tych torbieli i znowu leczeniem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...