Skocz do zawartości
Forum

Wydzielina z sutka


Rekomendowane odpowiedzi

W środę badałam piersi i zauważyłam, że z lewego sutka w jednym miejscu wychodzi wydzielina. Wodnistej konsystencji, trochę przypominającej rozcieńczone mleko. Wczoraj cały dzień próbowałam dostać się do ginekologa... Nic z tego... Dziś poszłam do zwykłego lekarza rodzinnego, ale Pani doktor od razu mi powiedziała, że to nie jest jej "działka", że trzeba iść do ginekologa i generalnie nie oglądała piersi, tym bardziej jak się dowiedziała, że wypływ nastąpił dopiero po masażu... Wydzieliny nie ma dużo. Wychodzi cały czas z jednego punktu, a jest jej tyle co po delikatnym, niegłębokim, ukłuciu palca igłą. Patrząc na to, że mam regularne okresy i na dzień, w którym ostatni raz uprawiałam seks wykluczam ciążę. Testu jeszcze nie robiłam. Póki co powstrzymuję się, bo jutro mniej więcej powinnam dostać okres. Piersi bolą mnie, ale tym też nie przejmuję się, bo generalnie zawsze przed okresem są bolesne. Tym bardziej ciążę wykluczam na podstawie informacji, jakoby mlekotok w przypadku ciąży pojawia się dopiero po kilku tygodniach. Tym bardziej, że nie mam pewności czym jest ta wydzielina. Do swojej ginekolog dostanę się dopiero w przyszłym tygodniu, oczywiście o ile przyjmie mnie bez rejestracji. Będę jeszcze dziś próbowała dostać się gdzieś, ale na wypadek, gdyby nie udało się, wolę zaczerpnąć informacji od Was. Zdarzyło się tak Wam, dziewczyny? Przeczytałam o podwyższonej prolaktynie na podłożu stresowym, ale czy wtedy leciało by tylko z jednego sutka? A może wydzielina powstała w skutek jakiegoś otarcia czy uszkodzenia? Proszę także o opinię eksperta.

Odnośnik do komentarza

Musisz zrobic usg piersi i sutka wydzielina z sutka moze byc objawem zapalenia sutka i koniecznie musi zbadac ie ginekolog. Poki co nie sciskaj go juz obserwuj czy kolor sie nie zmienia na zielony i czy nie ma grudek wokol jakichs twardszych guzkow itp. Nie martw sie tym za bardzo, wydzielina z sutka czy nawet stan zapalny sie zdarza, wazne aby od razu isc do ginekologa i nie czekac az sie rozwinie

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

To było usg piersi. Nie widziałam, że oba badania się tak różnią. Myślałam, że jak jest badanie piersi, to obejmuje to także sutek.

A czy nawet po długiej przerwie od tabletek antykoncepcyjnych, hormony zawarte w pigułkach, mogły mieć wpływ na ten wypływ z sutka? Mija właśnie 6 miesiąc, odkąd przestałam stosować pigułki.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy usg sutka i piersi to rozne badania ale roznie sie nazywa to wiec wydaje mi sie ze 2 rozne, a co do tabletek, to nie sadze ze by po 6 miesiacach cos sie dzialo przez pigulki. pojdziesz do ginekologa to sie przekonasz co i jak chyba ze...
Mleczna wydzielina moze tez sugerowac problemy hormonalne wowczas dobrze by bylo zbadac sobie hormony i udac sie do endrokrynologa bo zapalenie sutka to wydzielina mialaby chyba inny kolor i zapach, ale warto tez i to wziac pod uwage.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Konieczne, będzie udanie się do ginekologa lub chirurga onkologicznego.
Aby coś więcej powiedzieć o przyczynie występowania Pani dolegliwości: należy wykonać USG piersi, oraz oznaczyć poziom PRL(prolaktyny).
Jedną z częstych przyczyn, wydzielania się przeźroczystego płynu może być hiperprolaktynemia. Przyczyną hiperprolaktynemii mogą być zaburzenia endokrynologiczne np. gruczolak przysadki, czy też PCOS(Zespół policystycznych jajników). Czasami tak jak Pani napisała-przewlekły stres może wpływać na podwyższenie prolaktyny.
W trakcie dojrzewania, u niektórych dziewczynek można zaobserwować także wydzielanie się przeźroczystego płynu, związane jest to z dojrzewaniem gruczołów mlekowych.
Wydzielanie się płynu, może także być spowodowane stanem zapalnym(wtedy występuje miejscowa bolesność, zaczerwienienie, zwiększenie spoistości) , toczącym się w piersi lub mieć charakter idiopatyczny(czyli nie wiadomego pochodzenia), jeżeli wykluczy się wszystkie możliwe jednostki chorobowe.
Proszę poczekać spokojnie na wizytę. Wszystko niebawem się wyjaśni. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...