Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość Ptysiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość takatammonia

Witam,
od 1 marca (pierwszy dnień miesiączki) przestałam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Chcę zajść w ciążę. Od tamtego czasu miesiączka nie wystąpiła, nawet nie wielkigo plamienia nie było. W ciąży nie jestem, gdyż robiłam test ( i to nie jeden). Wiem że moje hormony "buzują" i potrzeba czasu żeby to wszystko się unormowało. Jednakże mam pytanie czy jestem płodna? Jak mogę określić czy mam owulację i czy taki okres może trwać dłużej? (oczywiście hipotetycznie wykluczając ciążę)?Strasznie się niecierpliwie bo nie wiem ile to może trwać?
Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość takatammonia

Kontaktowałam się z moim lekarzem i zapewniał żeby się nie martwić i miesiączka sama wróci, jednakże było to miesiąc temu i nie ma żadnej zmiany. Czy zrobienie testu na płodność rozwieje moje wątpliwości? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie tylko ja mam problem z okresem po tych okropnych tabletkach... Brałam przez miesiąc Yaz (marzec). Pod koniec dostałam okresu, który nie skończył się kiedy powinien. Trwał dalej w kwietniu. Poszłam do ginekologa, który od razu przepisał mi Lesine (większa dawka hormonów). Miały rzekomo zatrzymać krwawienie. To nie nastąpiło. Wzięłam kilka tabletek, czułam się jeszcze gorzej niż po poprzednich. Więc 28 kwietnia odstawiłam je. Na drugi dzień pojawił się okres (z odstawienia). Oprócz tego że przez prawie cały kwiecień krwawiłam, ten okres po odstawieniu był jeszcze gorszy. Bolał mnie brzuch itd... Chodziłam blada jak ściana i miałam już zawroty głowy :/ Na szczęście ta męczarnia szybko się skończyła, bo 3 maja okres już minął. Wreszcie odetchnęłam z ulgą. W maju jednak kolejny stres - matury. Pod koniec maja powinnam dostać normalnego okresu, jednak nic się nie pojawiło. Byłam zestresowana. W tym samym tygodniu zmarła moja babcia. Apogeum zmęczenia i smutku. 28 maja pojawiła się mała plamka krwi, jednak potem już nic. Pogrzeb i cała reszta zajęły moje myśli, ale stres związany z brakiem okresu tylko wszystko potęgował. Teraz, kiedy jest po wszystkim staram się odprężyć, ale i tak cały czas nakręcam się i stresuje. Czy okres może się opóźniać aż tak? W tamtym miesiącu krwawiłam prawie miesiąc... Dodam, że ZAWSZE miałam nieregularne cykle, a ginekolog przy pierwszym spotkaniu powiedział, że mam coś nie tak z jajnikami i trzeba by się tym zająć, ale nie kiedy biorę tabletki. Nie wiem co się dzieje, dostaję schiz i boję się ciąży. W dodatku nie mam teraz możliwości kupna testu ciążowego, czekam aż zrobię go w tym tygodniu, ale to czekanie tylko mnie bardziej stresuje.

Odnośnik do komentarza
Gość andrucik

witam, mam pytanie dotyczacec krawienia z odstawienia araczej jego braku. ostatni stosunek odbył sie w stycznuu(od tamtej pory kilka razu USG , beta hcg ujemne otstatnie robione 30kwietnia) od tamtej pory miałam bardzo skąpe misiaczki od kwietnia przez 2 miesiace (bez przerwy )brałam tabletki Zoely . odstwiłam je 6 dni temu nie ma krawienia zadnego. czy to mozliwe zeby byla tak zaawansowana ciąza(od stycznia nie bylo zadnego stosunku) .

Odnośnik do komentarza
Gość aniula_1989

Witam. Mam taki problem. Przez 1 miesiac brałam tabletki antykoncepcyjne po ich odstawieniu dostałam krwawienie z odstawienia. Pozniej przez 2 miesiace nie dostawalam miesiaczki. Dostalam w pazdzierniku nastepna miesiaczka byla na poczatku lutego i trwala okolo tygodnia. Kolejna pojawila sie 17 marca i od tamtego czasu juz nie dostalam. W ciazy nie jestem bo robilam kilka testow wszystkie z wynikiem negatywnym. Czy mozliwe zeby wahania hormonalne trwaly tak dlugo? Badanie jakich hormonow powinnam wykonac?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, proszę o poradę.
Kochałam się w 13 i 14 dniu cyklu bez zabezpieczenia. Mój partner nie doszedł we mnie. 4 miesiące temu odłożyłam tabletki antykoncepcyjne. Okres spóźnia mi się dwa dni. Zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny.
Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Chodzę cała w nerwach, może to jest przyczyną braku okresu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

ja odkąd urodziłam synka to co miesiąc przed okresem miałam lęk czy nie jestem w ciąży. Teraz też odstawiłam tabletki anty.. i drugi miesiąc i okresu brak. Robiłam testy ciążowe co dwa dni i ciągle widziałam u siebie obajwy ciąży. Poszłam do ginekolog i powiedziała mi że po odstawieniu to jest normalne i że jeśli przez tydz nie będzie okresu to wywoła mi okres. Nie martw się, że masz paranoje ;) bo jest takich kobiet jak my więcej, po prostu się boimy ;)

Odnośnik do komentarza

Witam, brałam tabletki hormonalne prawie rok. Po ostatniej paczce normalnie przyszedł okres i zdecydowałam, że odłoże je ponieważ tyłam. Po odłożeniu tabletek okres spóźnia się już dwa tygodnie, powinnam dostać 16 i do dziś go nie ma. Ciąża wykluczona. Czy odłożenie tabletek hormonalnych mogło w jakiś sposób wprowadzić mój organizm w błąd? Że miesiączka się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Na początku maja odstawiłam tabletki Vibin Mini, które brałam równo rok. Po owym odstawieniu dostałam normalnie krwawienia w ciągu 7 dniowej przerwy. Przez ten miesiąc kochałam się z partnerem 4 razy. Zawsze się zabezpieczaliśmy prezerwatywą i dodatkowo mój partner dochodził poza pochwą (zdejmował prezerwatywę i dochodził na mój brzuch). Nigdy nie doszło do penetracji bez zabezpieczenia. Od czasu ostatniego dnia krwawienia wywołanego 7-dniową przerwą (czyli sztucznego - tabletki) minęło już 29 dni. Zaczynam się martwić, ponieważ nie wiem kiedy mój naturalny okres się pojawi. W ciąży na 99,9% nie jestem bo przecież się zabezpieczałam. Zaczynam lekko schizować. Czy to normalne, że tak długo muszę czekać na okres?

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia1993

Witam serdecznie,
mam pytanie, ponieważ już zaczęłam się stresować.
Od 4 lat biorę Syndi 35 (miałam może z jedną przerwę) i niestety aktualnie od 11 miesięcy jestem za granicą, do Polski wracam dopiero za miesiąc, o który musiałam wydłużyć mój wyjazd i zabrakło mi jednego opakowania tabletek.
Ostatnie opakowanie skończyłam 1 czerwca, a okres powinnam dostać 6 czerwca - ale dziś mamy 16 i dalej nic nie ma.
W tym czasie współżyłam z moim chłopakiem, ale zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Aktualnie mam tylko biały śluz.
Naprawdę zaczęłam się martwić i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź czy po odstawieniu tabletek to jest normalnie. Nie pamiętam jak wyglądały moje cykle przed tabletkami, natomiast pamiętam, że nie należały do regularnych.
Nie chcę iść tutaj również do ginekologa, wolałabym iść do 'mojego'.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam,
N.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...