Skocz do zawartości
Forum

Kiedy przyjąć kolejną tabletkę antykoncepcyjną?


Gość xoxo123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny,
może, będziecie wiedziały jak mi pomóc. Mianowicie, od pół roku przyjmuje jednofazowe tabletki antykoncepcyjne. Zaczynam zawsze w poniedziałek. Ostatnio przerwa miedzy jednym a drugim opakowaniem wynosiła u mnie 6 dni, nie siedem, bo chciałam sie ustrzec przed okresem na wyjedzie. Z tego wynika, że powinnam przyjmować tabletki z nowego opakowania do soboty. Dzis wlasnie je koncze, problem w tym, że w tym miesiacu jednego dnia zuzylam dwie tabletki i zastanawiam sie czy skonczyc brac je w piatek( przyjmowałabym je wtedy przez 20 dni) i zrobic 7 dniową przerwe, czy wziac tabl. z dodatkowego opakowania. Dodam, że wolalabym postapic zgdonie z opcją nr jeden, ale boje sie, ze wczsniejsze skrocenie przerwy w braniu i tym samym przesunięcie dnia przyjmowania tabl. kolejny raz zaburzy w jakis sposob dzialanie antykoncepcyjne. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Jak weźmiesz tabletkę z dodatkowego opakowania to zawsze potem będzie Ci jednej brakowało. Chyba, że masz jedno opakowanie tzw. awaryjne, z którego bierzesz tabletki, jak coś się zaburzy z tym przyjmowaniem albo zgubisz jakąs tablektę (cholerstwa strasznie małe są, ja już kiedyś zgubiłam). Myślę, że nic strasznego się nie stanie jak zazyjesz 20 tabletek i zrobisz przerwę. Najwyżej w czasie przerwy i tydzień później używaj dodatkowego zabezpieczenia. Inną drastyczniejszą oocją jest nierobienie przerwy a wtedy na bank nie stracisz nic ze skuteczności antykonceopcyjnej, ale nie poleca sie robić takich rzeczy, zresztą nie ma tu az takich wskazań do tego. Także ja też jestem za opcją nr 1, tylko tak na wszelki wypadek + prezerwatywy :)

Odnośnik do komentarza

W obecnej sytuacji oba warianty są słuszne i nie wiążą się z obniżeniem skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli zatem zależy Ci na wcześniejszym zakończeniu blistra, to przyjmuj tabletki jedynie przez 20 dni, a potem zrób 7-dniową przerwę. Pamiętaj jednak, że w ten sposób znów dojdzie do przesunięcia dnia przyjęcia pierwszej tabletki blistra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...