Skocz do zawartości
Forum

Jak postępować po 24-godzinnym opóźnieniu tabletki?


Gość z...m

Rekomendowane odpowiedzi

Od około roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj po raz pierwszy zapomniałam wziąć pigułki o ustalonej porze. Zorientowałam się dopiero pół godziny przed zażyciem dzisiejszej, wtedy ją wzięłam, a o "normalnej" porze zażyłam dzisiejszą. Jestem w 3 fazie cyklu. Zastanawiam się teraz, co zrobić (i co będzie lepsze dla mojego organizmu): dokończyć to opakowanie i nie robiąc przerwy zacząć nowe, czy już nie brać i czekać na plamienie, aby wtedy rozpocząć blister? Bardzo proszę o doradzenie.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie powinnaś przerywać stosowania tabletek- dokończ opakowanie. Co do postępowania w przypadku pominięcia informacja jest zawsze w ulotce. Taka informacja jest w ulotce z moich tabletek Belara:
"Nieregularne przyjmowanie tabletek. Jeżeli pacjentka zapomni o przyjęciu tabletki, ale przyjmie ją w ciągu 12 h, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych barierowych metod antykoncepcyjnych. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek jak dotychczas. Jeżeli od czasu planowanego przyjęcia tabletki upłynęło więcej niż 12 h, skuteczność ochrony antykoncepcyjnej może być zmniejszona. Postępowanie w przypadku pominięcia przyjęcia tabletki powinno być zgodne z następującymi dwoma podstawowymi zasadami: 1. Nigdy nie wolno przerywać przyjmowania tabletek na dłużej niż 7 dni. 2. Koniecznych jest 7 dni nieprzerwanego przyjmowania tabletek, aby zachować właściwy stopień zahamowania osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej. Należy natychmiast zażyć ostatnią pominiętą tabletkę, nawet, jeżeli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek. Następne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Ponadto, przez następne 7 dni należy dodatkowo stosować barierową metodę antykoncepcji, np. prezerwatywę."
Zawsze się tego trzymam w przypadku pominięcia i nigdy nie przerwałam opakowania w trakcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...