Skocz do zawartości
Forum

Prężenie się i stękanie niemowlaka


Gość an...wa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moj synek ma poltora miesiaca. Od urodzenia bardzo sie prezy i steka , co przeszkadza mu w spokojnym spaniu. Przez ostatnie 2 tygodnie bylismy w szpitalu gdyz zarazono go przy porodzie bakteria enterococ. Myslalam ze to prezenie ustapilo jednak po powrocie do domu zaobserwowalam to samo zachowanie.Nie ma goraczki wyniki krwi i moczu sa w porzadku.Nie wiem co to moze byc moze powinnam zglosic sie do innego lekarza jak pediatra?Synek ma apetyt i dobrze przybiera na wadze.Moze je za duzo i nie nadaza trawic?Prosze o pomoc Anna Pidzik

Odnośnik do komentarza

Witam!
Stękanie dziecka oraz prężenie może występować na skutek oddawania stolca lub gazów. W większości przypadków opisane objawy nie powinny być powodem do niepokoju. Nie można wykluczyć, że u dziecka występują problemy trawienne. Prężenie może być również objawem chorób o podłożu neurologicznym. Jeśli pediatra po zbadaniu uzna za stosowne rozszerzenie diagnostyki u odpowiednich specjalistów to warto zastosować się do jego zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Gość mamalenli

Cześć. Moja trzy miesięczna córka od urodzenia ma. to samo zastanawiałam się od czego to ale teraz juz wiem. Twoje dziecko zawsze. ale to zawsze musi odbić po jedzeniu nawet gdy zasnie. Moja córka. miała dokładnie tak jak twoje dziecko. to też może być kupka czy też gazy ale najważniejsze to odbić po każdym posiłku nawet gdy mało zjadł. zobaczysz pomoże i nieważne czy karmisz piersią czy butelka. Odbicie musi być bo. te gazy idą do jelit i dziecko się budzi kurczy nóżki. przewraca się i steka. Pozdrawiam a i tak długo trzymaj do odbicia aż. odbije czym dłużej od skończoneggo posiłku tym gorzej z odbiciem.

Odnośnik do komentarza

Moj miesieczny bobas ma te same objawy. Prezy sie i steka caly dzien i widac, ze boli go brzuszek. Podkurcza nogi, rusza rekami i placze. Od 6 rano nie moze juz spac. Zasypia tylko lezac na mojej klatce piersiowej. Oddaje luzne, zolte, czasami zielone stolce, bardzo plynne.
Ma wysypke na ciele i policzkach, luszczy mu sie skora na brwiach i pojawila sie ciemieniucha. Ma katar i problemy z oddychaniem.
Pomaga noszenie go w chuscie, i trzymanie w pozycji pionowej.
Przeczytalam teraz, ze jest to powiazane z nietolerancja mleka, wiec je odstawilam. Podobno efekty obserwuje sie dopiero po kilku tygodniach od calkowitego odstawienia mleka przez matke. My czekamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...