Forum Ciąża i dziecko

Seks w czasie ciąży po poronieniu

~asiunia1994

~asiunia1994

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży i mam krwiaka , 6.12.2011 urodziłam córkę ale 8.05.2012 poronilam w 8 tygodniu ciąży. Często boli mnie brzuch lekarz zakazał mi współżyć lecz złamałam ten zakaz może być coś nie tak?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mała__MI

~Mała__MI

a masz krwawienia? Jeżeli lekarz zakazał to nie zrobił Ci tego po złości, tylko tu chodzi o bezpieczeństwo ciąży, masz krwiaka, który może pęknąć, a wtedy wątpię aby ciąża się utryzmała...

~asiunia1994

~asiunia1994

Nie nie mam krwawienia żadnego w sumie wydaje się że jest wszystko ok ale obawy nadal zostaja . Dlaczego ciąza może się nie utrzymać gdy pęknie krwiak

muzyka

muzyka wpis edytowany

tu masz link http://parenting.pl/portal/krwiak-w-ciazy
Wydaje mi się, że jak krwiak pęknie to może po pierwsze dojsć do krwotoku i przez to ciąża może się nie utrzymać, może dojść do jakiś skurczy macicy , która bedzie chciała się oczyścić z tej krwi i też ciąża nie będzie mogła się utrzymać

84578 muzyka Kobieta, 30 lat, Lublin
~asiunia1994

~asiunia1994

Dziękuje ale byłam dziś u lekarza i krwiąka praktycznie nie widać i jest wszystko dobrze ;)

~Mała__MI

~Mała__MI

to dobrze, a pytałaś się lekarza oto czy mozesz współżyć?

~asiunia1994

~asiunia1994

Witam to znów ja mam kolejny problem jestem w 10 tygodniu ciąży wczoraj byłam na usg doktorka powiedziała że krwiak się większą lecz dziś znów krwawie ale nie boli mnie brzuch czy to możliwe że krwik się oczyszcza?

Arabika

Arabika

Jeżeli krwawisz to idź do lekarza, bo nie wiadomo czy to krwiak pękną czy to coś innego. Nie bagatelizuj tego. Jeżeli krawawienie jest duże to możesz nawet na izbę jechać.

87742 arabika Kobieta, 29 lat, Suwałki
~asiunia1994

~asiunia1994

Rozumiem ale proszę powiedzcie mi jaki kolor ma krew gdy krwiak pęka?

~asiunia1994

~asiunia1994

Witam was w głębokim żalu wczoraj koło godziny 20 pojechałam do szpitala tam zrobili mi usg i ani śladu po dzidzi ani krwiaku zrobili mi zabieg oczyszczenia i wypisali do domu przed pół nocą. Jestem złamana ;(!!!

~asiunia1994

~asiunia1994

Dziękuje ale myślicie że wgl będę miała szansę mieć dziecko? I kiedy mogę moim więcej podjąć starania?

~Mała__MI

~Mała__MI

jasne że bedziesz miała. Młoda jesteś, masz już jedno dziecko to czemu miałabyś nie mieć ich więcej.

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Przebycie jednego poronienia nie wyklucza możliwości ponownego zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka. Ponowne starania może Pani rozpocząć już po 2-3 prawidłowych cyklach. Ważne by była Pani pod stałą kontrolą specjalisty ginekologa położnika.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin
~asiunia1994

~asiunia1994

Hej a trzymam się o tak o ale napewno będę bała się zajść w ciążę po dwóch poronieniach ;(

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie:)

Skoro lekarz zabronił Pani współżyć powinna się Pani słuchać i przestrzegać jego zaleceń...proszę pamiętać o tym na przyszłość.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola