Skocz do zawartości
Forum

Późna ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 40 lat. Przez 9 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Obecnie chcemy z moim partnerem mieć dziecko. Od tygodnia odstawiłam tabletki, zaraz po najbliższej miesiączce. Chciałabym wiedzieć jakie mamy szanse na potomka? Czy będę mogła zajść jeszcze w ciążę?? Pragnę nadmienić iż, posiadam już dzieci. Dziękuje za pomoc. Serdecznie Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zarejestrowalam sie na tym forum w celu otrzymania odpowiedzi na pytania, wsparcia a nie dla moralnych uwag. Wiem bardzo dobrze ile mam lat i ze nie zajde w ciaze tak na tip top. Dla zdrowia dziecka musze sie przygotowac, przemyslalam za i przeciw. Pragne aby bylo zdrowe i szczesliwe,a nie zawstydzone wiekiem swoich rodzicow. Nie na tym polega swiadome macierzynstwo. Nie bedzie to poczecie z przypadku lub wpadki. Naprawde chce jak najlepiej

Odnośnik do komentarza

Nie umoralniam Cie. Ja mam 25lat, mam 2letnie dziecko, moja mama ma 44 - jest babcia i w tym wieku uwaza ze z ta rola czuje sie swietnie. Zrobisz jak uwazasz, ale ja na Twoim miejscu przelalabym ten nadmiar milosci na starsze dzieci, a odpuscila sobie kolejna ciaze. Poza tym jest ryzyko ze dziecko moze nabywac rozne choroby wrodzone przy tak poznym wieku matki. Nie chce Cie obrazac ale przedstawiam swoja opinie

Odnośnik do komentarza

Moje starsze dziecko skonczylo 19 lat a mlodsze skonczy 13.Jesli obdarzona bede wnukiem/wnuczka bede przeszczesliwa. Ale bedzie to dziecko mojego dziecka.Bede je kochac i rozpieszczac ale ...Moj instynkt macierzynski moge otwarcie to okreslic wrecz wyje.Pragne z calego serducha malenstwa.Kocham nieprzerwanie i tak samo mocno moje dzieci,ale to nie zmienia faktu checi posiadania kolejnego dziecka.Pragne aby bylo zdrowe,kochane,szczesliwe.Zagadnelam na ten temat mje dzieci-odpowiedzialy:jesli cie to nie przerosnie i jeszcze ci sie chce...co bedzie to bedzie. Troszke poczulam sie jak emerytka. Rozumiem ich rozterke,sama jestem na uczuciowym rozdrozu.

Odnośnik do komentarza

Gdyby moja mama powiedziala ze chce miec dziecko to powiedzialabym jej to co wyzej Tobie... Ja ogolnie nie chcialabym zeby ktos pytal mnie "to twoj wnuczek/wnuczka"a ja "syn/corka"
Zrobisz jak chcesz. Ale dla dzieci to zapewne tez w jakis sposob wstyd bedzie.

Odnośnik do komentarza

co za bzdury ,jak kobieta pragnie dziecka i moze zajsc w ciaze to bardzo dobrze ,mamy juz inne czasy wiekszosc kobiet rodzi po 30 tce i coraz to starsze kobitki rodza przeciez medycyna idzie do przodu,i niektore kobiety w wieku 41 lat sa zdrowsze i lepiej wygladaj niz niektore 25tki,ja np,jestem zdania ze wiek ponizej 25lat jest nieodpowiedni na posiadanie dziecka,bo dziecko rodzi dziecko

Odnośnik do komentarza

bo do facetów przypięła się etykietka że są "mniej odpowiedzialni" i nikogo już to nie dziwi :) a od kobiet się oczekuje jak zwykle więcej. nie zauważyłam czegoś takiego w moim otoczeniu żeby się źle patrzyło na takie kobiety, bo w mojej rodzinie było kilka późnych ciąż.
no a co do tego jak się dziecko będzie czuło z taką mamą- moja była 10 lat młodsza od Ciebie jak mnie urodziła, a ja i tak źle się czułam, bo większość moich koleżanek była pierwszymi dziećmi swoich rodziców, czyli średnio z 10 lat były młodsze od mojej. Dzieciaki się śmiały że mam starą mamę. Źle się z tym czułam. Później dopiero jak zaczęłam dojrzewać, to przekonałam się, że to mogło być najlepsze, co mogło mnie spotkać! Rodzic zawsze ma inne podejście do dziecka któregoś z kolei w porównaniu z tym pierwszym czy tam drugim. Na mniej rzeczy zwraca uwagę, mniej rzeczy się "czepia", i jest bardziej wyrozumiały. Niejedna koleżanka która urodziła się jako pierwsze dziecko 20latki mi zazdrościła, bo miała napór na wszystko (wiadomo, że na pierwszym dziecku aż nazbyt się rodzice skupiają i to nie wychodzi na dobre). Więc to jak się dziecko będzie czuło można spokojnie wykreślić z listy "przeciw".

Odnośnik do komentarza

Dzieci czują się gorsze z różnych powodów.a to ze dojeżdżają autobusem a nie autem,jak autem to gorszym jak lepszym to nie tata je przywozi itd itd i tu rozterki można mnożyć do woli.granice wiekowe sie zatarły świadomość też jest inna niż kiedyś .zyjemy w bardzo konsumpcyjnych czasach,mamy poczucie własnej wartości,żyjemy dłużej wyglądamy lepiej.kiedyś matki polki będą tylko pokroju anciak a raczej babki polki bo idąc jej tokiem za 15 lat sama nią zostanie ku swojej radości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...