Skocz do zawartości
Forum

Czym mam cukrzyce ciążową?


Gość ko...86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postaram się bardzo szczegółowo opisać swój problem, gdyż już nie wiem czy mam cukrzycę, czy też nie. Tydzień temu robiłam test obciążenia glukozą (50 gr) i otrzymałam następujące wyniki

- na czczo: 86
- po godzinie - 157
- po dwóch godzinach - 132

Miałam jednak obiekcje co do jakości badania, gdyż glukozę rozpuszczono w zimnej wodze, krew pobierano mi z palca a nie z żyły i badano ją glukometrem. A ja osobiście, nie wiedząc, że to niedozwolone, niemal całe 2 h spacerowałam na powietrzu (z wyłączeniem pierwszych 20 minut). Czułam się znakomicie i sądziłam, że wyniki też takie będą, a tu niespodzianka. Wykonałam więc obciążenie 75 gr glukozy - dzisiaj, czyli tydzień od poprzedniego obciążenia. Od kilku dni stosuję coś na wzór diety cukrzycowej, jednakowoż wczoraj starałam się jeść normalnie. Przez te dni nie liczyłam też WW. Jednakże często mierzyłam poziom glukozy godzinę od rozpoczęcia posiłku - zwykle był niższy niż 120. 3 razy był około 135 - po płatkach z mlekiem. Po dzisiejszym badaniu 75 gr glukozy otrzymałam następujące wyniki:

- na czczo: 80
- po godzinie: 158
- po dwóch godzinach - 132

Tutaj nie mam zastrzeżeń co do wykonania badania, sama też nie spacerowałam, nauczona doświadczeniem. Czułam się okropnie, kręciło mi się w głowie, sądziłam więc, że padnie wyrok - cukrzyca ciężarnych, ale jak się zorientowałam wyniki mieszczą się w normie. Jestem zdezorientowana - mam cukrzycę ciążową, nie mam? A może mam, ale wyregulowałam już ją dietą? czy to możliwe w tak szybkim czasie? (5 dni?) Czy powinnam stosować się do jakichś zaleceń? Czy mogłaby mi Pani / Pan napisać jakieś zasady co do mojego przypadku? Czy powinnam kupić nowe paski? (ostatnie 5 dni wypstrykałam wszystkie 50). Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...