Skocz do zawartości
Forum

Atopowe zapalenie skóry u dziecka


Gość ro...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ro...ak

Witam!
Mój 3,5 letni syn ma atopowe zapalenie skóry.Ostatnio niepokoi mnie to,że od dłuższego czasu ma wodny katar,oraz miejscowo występujace krostki na dłoniach,policzkach,oraz oraz nogach.Jest nerwowy.Dostałam skierowanie od pediatry do alergologa,oraz na morfologię-rozmaz.Wczoraj rano pobierano mu krew,lecz wcześniej wypił 180ml mleka NAN w proszku i zastanawiam się czy to miało wpływ na wyniki?Dziś odebrałam wyniki i chciałabym wiedzieć czy mam powód do niepokoju.
Hematologia;Morfologia 15parametrów(1,3,2); Leukocyty10,91tys./ul Erytrocyty 4,85tys./ul Hemoglobina 12,6g/dl Hematokryt 37,4%. MCV 77,2fl (flaga L). MCH 26,0 pg (flaga L). MCHC 33,6g/dl. RDW 15,3%(flaga H). HDW 2,86g/dl. CHCM 34,2g/dl. CH 26,3 pg (flaga L). Płytki krwi 257tys./ul MPV 8,9fl. PDW 42,8%. PCT 0,23%. MIKRO ++
Hemogram(1,3,2); Limfocyty 5,96tys./ul (flaga H). Limfocyty % 54,7%. Neutrofile 3,48tys./ul Neutrofile % 31,9%(flaga L). Eozynofile 0,12tys./ul Eozynofile % 1,1%. Bazofile 0,10tys./ul Bazofile % 0,9%. Monocyty 0,55tys./ul Monocyty % 5,0%. LUC 0,70tys./ul (flaga H) . LUC % 6,5%(flaga H).
Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Teoretycznie wypicie przez dziecko 180 ml mleka nie powinno znacząco wpłynąć na wyniki morfologii krwi. Na przyszłość powinna Pani jednak pamiętać, że standardem jest wykonywanie tego badania na czczo, nawet u dzieci i taka sytuacja nie powinna się powtórzyć. A propos wyników to wskazane jest wykonanie badań dotyczących parametrów żelazowych ze względu na obniżone MCV, MCH i CH. Hemogram i podwyższona wartość LUC (odsetek peroksydazoujemnych dużych krwinek białych) wymaga wykonania rozmazu ręcznego. Podwyższony odsetek limfocytów w stosunku do neutrofili to prawidłowy wynik dla dziecka w tym wieku.

Odnośnik do komentarza
Gość mama dziecka z azs

Wczoraj wróciłam od lekarza, który stwierdził azs u mojej rocznej córeczki, powiedział ze na razie nie chce dawac sterydow i polecil nam latopic oraz oillan lub emoilum do nacierania. Czy może ktoś stosowal takie produkty u swoich dzieci? Pomogly? Jestem zalamana…

Odnośnik do komentarza

My zaczęliśmy stosować latopic jak synek skończył 10 miesięcy.
Polecił nam go znajomy alergolog, wytłumaczył mi, że probiotyk ma
uszczelnić barierę jelitową u synka. Kuracja bardzo mu pomogła, przestał się drapać, maluszek przesypiał spokojnie noc, zaczerwienienie i sucha skóra na twarzy zrobiła się delikatna i miękka. Do mycia stosowaliśmy oilatum soft.

Odnośnik do komentarza

To prawda, u nas kuracja trwała dłużej niż trzy miesiące, ale warto
było, ponieważ skóra Maciusia zrobiła się gładziutka.
Wszystkie ubranka niech Pani pierze w płynach dla alergików i wycina metki, które często powodują podrażnienie delikatnej skóry, dodatkowo niech Pani nie przegrzewa córeczki. Myślę że oillan, oilatum i emolium
– wszystkie to produkty do kąpieli i pielęgnacji skóry atopowej są
dobre. Proszę się nie martwić z azs da się żyć!

Odnośnik do komentarza

~mama dziecka z azs
Wczoraj wróciłam od lekarza, który stwierdził azs u mojej rocznej córeczki, powiedział ze na razie nie chce dawac sterydow i polecil nam latopic oraz oillan lub emoilum do nacierania. Czy może ktoś stosowal takie produkty u swoich dzieci? Pomogly? Jestem zalamana…

Witam!
Zdecydowanie warto zastosować się do wszelkich zaleceń lekarza prowadzącego. Proszę pamiętać że łagodzenie objawów atopowego zapalenia wymaga wiele cierpliwości i samodyscypliny w pielęgnowaniu dziecka.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze lekarz, musisz być cierpliwa. Wyklucz alergen, wiem że babcie często nie rozumieją słowa :”nie może, ponieważ jest uczulony”, musisz cierpliwie zwracać uwagę całej rodzinie i pilnować żeby maluszek nie zjadł produktu, który mu szkodzi. Płyny z emolientami mojej Hani również pomagały, latopic też zażywała, przestała się po nim drapać i skóra była po nim znacznie ładniejsza, bez ropnych wyprysków. Najlepiej poczytać na stronach przeznaczonych AZS, tam znalazłam dużo praktycznych porad.

Odnośnik do komentarza
Gość mama-danuta

Z AZS męczyłyśmy się z córką 7 lat, bo każdy lekarz przypisywał nam inne leki, maści, kremy... W końcu polecono nam dermokosmetyki Decubal i przez rok pozbyłyśmy się zapalenia na dobre :) To naprawdę wielka ulga, bo obawiałam się ,że nie znajdę już nic, co by skutecznie pomogło.

Odnośnik do komentarza

witam moj 1.8 synek ma bardzo sucha skore na brzuszku rekach nozkach czy to jest azs?smarowalam go balsamem oillan ale dostawal krostki wiec smaruje go oliwka lecz nic nie pomaga .dodam ze jest uczulony na mleko krowie wiec nie pije tylko je danio i jogurty prosze o porade

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...