Skocz do zawartości
Forum

Problemy z pęcherzem w ciąży


Gość mamaHania

Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra jak byław ciąży to tez miala problemy z pecherzem slyszalam ze wlasnie w ciazy czesto sie pojawiaja problemy z pecherzem grzybica itd, mojej siostrze pomagala witamina C, dużo płynów i sok zurawinowy... No i trzeba bardziej niz zwykle dbac o higiene intymna.

Odnośnik do komentarza

ja w ciąży miałam za wysokie pH moczu, a to sprzyja infekcjom, więc mój gin kazał mi zakwaszać mocz. Jadłam więc sporo warzyw i owoców z wit C, piłam sok żurawinowy, a pod koniec ciąży brałam kapsułki Prouro - mój ginekolog mi je zalecił.

Odnośnik do komentarza

różne infekcje np nadżerka często pojawiają się u kobiet w ciąży i znikają po porodzie samoistnie. Co do pęcherza, to jest podobnie, a najczęściej w ciąży odczuwa się duże parcie na pęcherz i ciągle biega się siusiu :)))

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, w ciąży często biega się siusiu, ja pod koniec ciąży musiałam nawet w nocy wstawać 2 razy na siusiu :) Jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort z strony dróg moczowych, to powiedz o tym swojemu ginekologowi, powinien polecić coś łagodnego, np. z żurawiną - jak to wspomniane tutaj Prouro, bo to nie zaszkodzi dzidzi.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Częste oddawanie moczu w ciąży, może być fizjologicznym objawem. Pacjentki opisują, że stan ten najbardziej jest dokuczliwy, szczególnie w I i III trymestrze.
Nieprawdziwe wrażenie pełnego pęcherza i parcia na mocz, związane jest z wieloma zmianami, które zachodzą w ciąży. Głównie związane jest to z powiększaniem się macicy i uciskiem na pęcherz moczowy, również mogą występować zaparacie lub/i parcia naglące(związane z uciskiem na jelito grube).
Jeżeli pojawią się inne objawy, jak ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu. Zmiana jego zapachu, barwy. Krew w moczu. Powinna się Pani jak najszybciej udać do lekarza.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...