Forum Ciąża i dziecko

Częste zapalenie oskrzeli u dziecka

~honoratkaa123

~honoratkaa123

Jestem mamą 5 letniego Kubusia i mam ogromny problem. Praktycznie co 2-3 miesięce Kubuś choruje na zapalenie oskrzeli. Zaczyna się kaszelku suchego, potem mokry i potem choroba się nasila. Lekarz zawsze dokładnie słucha Kubusia i zawsze diagnoza - zapalenie oskrzeli i oczywiście antybiotyki. Jestem zmęczona i zmartwiona tymi sytuacjami jest maj a Kuba oczywiscie chory. Co robić zeby tak nie było i dlaczego zawsze są te problemy z oskrzelami? czy powinnam wykonac jakies szczegolowe badania ktore moglybyrzucic swiatlo dlaczego dziecko jest tak chorowite i dlaczego zawsze oskrzela???
pozdrawiam
Honoratka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

micro21

micro21

Może warto spróbować zmienić lekarza na lepszego.
Możliwe że Kubuś ma też alergię na coś przez to też właśnie jest kaszel więc alergolog.

Mam takich kilku znajomych gdzie ciągle dzieci mają zapalenie oskrzeli i antybiotyki ale strasznie im się trudno przyznać przed lekarzem że przy dziecku palą papierosy. Te dzieci praktycznie cały czas kaszlą.

84613 micro21 Kobieta, 23 lata, Lublin
pink elephant

pink elephant

tez mi sie wydaje zeby zmienic lekarza zrobic testy alergologiczne i skonsultowac sie z pulmonologiem moze to byc problem z płucami lub oskrzelami

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
Pomocna

Pomocna

a może jakis wymaz, prześwietlenie zrobić?

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 32 lata, Kielce