Skocz do zawartości
Forum

Brak rezultatów leczenia zeza atropiną u dziecka


Gość ka...nc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem mamą prawie dwuletniej dziewczynki. Okulista stwierdził, że ma lekkiego zeza w jednym oku. Od ubiegłego roku przez 4 miesięcy przez 10 dni codziennie dawałam truciznę Atropina po 1 kropli do OP na 10 dni. Po tym następnie przez 10 dni po 1 kropli do OL. I tak przez całe 4 miesiące. A to niepomagało wogole Bo Po tym długim czasie ta lekarka stwierdziła że niepoprawiło wcale??? Kazała jeszcze raz tak samo Teraz przez następne 4 miesiecy dać Atropinę do dwóch oczu na zmianę, tak samo co powyżej napisałam.
Czy mam dalej przez 8 miesięcy dawać tą truciznę atropinę mimo słonecznych dni? Jak chronić?
A córka Lubi być na dworze. :-(
Czy mimo takiego 8 - ośmiomiesiecznego leczenia leciutkiego zeza trucizną Atropiną po tym długim okresie może stracić wzrok b.dobrze widzenie?? :-(
Martwię bardzo się tym bardzo czy nieniszcze jej b.dobrego wzroku?
Bardzo proszę o pilne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie powinna zaufać Pani lekarzowi. Na pewno nie chce on, by dziecko straciło wzrok. Powinna też Pani wiedzieć, że zez u dzieci najczęściej wynika właśnie z wady wzroku. Gdy atropinę zakraplamy latem, dziecko musi unikać słońca. Jeśli wychodzi Pani na spacer, konieczne jest zakładanie okularów przeciwsłonecznych lub czapki z daszkiem, dzięki czemu promienie nie będą oddziaływać na oczy. Jeśli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości terapii proszę skonsultować się z innym lekarzem okulistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...