Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca typu I i celiakia u dziecka


Gość ma...cf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mojej kochanej i jedynej córeczki 4 m-ące temu zdiagnozowano cukrzycę typu I i celiakię. Tym większy szok dla wszystkich, ponieważ nikt z rodziny nie chorował na tego typu choroby. Nadal nie mogę się z tym pogodzic,ze z dnia na dzień nasz świat legł w gruzach, a moje radosne, sprawne dziecko stało się niepełnosprawne i zależne od insuliny, glukometru, 2 diet (cukrzycowa + bezglutenowa). I te pytanie czy to tak już zawsze będzie, płacz, zastrzyki, ranne budzenie, skoki cukrów. Życie stało się koszmarem, który zaczyna się codziennie rano i nigdy nie kończy. Nie przestaje tracę nadziei na powrót córeczki do zdrowia, obawiam się o powikłań im dłużej będzie chorowac, dlatego chciałabym się dowiedziec, co możemy zrobic i od kogo zacząc, aby możliwy był przeszczep wysp trzustkowych, czy dawcami mogą byc rodzice, czy zabieg jest refundowany i może byc wykonany szybko, nawet 2 czy 5 kolejnych lat bez igieł i cierpienia dziecka są tego warte. Co mogę zrobic aby zabieg był możliwy, do kogo się zgłosic, jakie jest ryzyko? Proszę o odp, pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze zdecydowanie powinna się Pani skonsultować z lekarzem pediatrą, który dokładnie wyjaśni Pani na czym polegają cukrzyca i celiakia. Nie są to bowiem schorzenia, które czynią dziecko niepełnosprawnym! Proszę bowiem pamiętać, że prawidłowa kontrola obydwu schorzeń w żaden sposób nie ogranicza życia dziecka. Rzeczywiście może być to jednak nieco kłopotliwe dla rodziców. Są jednak metody znacznie ułatwiające kontrolę cukrzycy - na przykład stosowanie pomp insulinowych, które automatycznie mierzą poziom cukru czy urządzeń typu InsuJet (jest to bezigłowe urządzenie zaprojektowane do bezbolesnego podawania insuliny).
Przeszczep wysp trzustkowych to natomiast zabieg, który nie jest rutynowo wykonywany. Ciągle jest bowiem w fazie badań eksperymentalnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...