Skocz do zawartości
Forum

Badania prenatalne


Gość Kaczorka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaczorka

Dzień dobry,
Jestem w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. Własnie kończy mi się 3 miesiąc. niby wszystko jest dobrze, ale bardzo się boję o moje maleństwo. Lekarz zapewni że ciąża przebiega wzorowo ale obawiam się wystąpienia wad wrodzonych, jakiś chorób genetycznych itp. Bardzo dbam o siebie, zdrowo się odżywiam, monitoruje wagę i chodzę na badania, ale ten strach mnie zabija, cały czas zastanawiam się czy lekarz wykryje za wczasu wadę, czy uda się do niej przygotować, a co zrobię gdy się okaże że dziecko jest chore... Ostatnio czekając na wizytę u gin w moje ręce wpadła gazetka o badaniach prenatalnych... i od tamtej pory cały czas chodzi za mną żeby zrobi sobie te badania. Ale mam kilka pytań:
1. Czy takie badania są w 100% bezpieczne dla dziecka?
2. Czy nie jest już za bardzo zaawansowana ciąża na takie badania? Jeśli nie to kiedy się je robi?
3. Na czym polegają takie badania i na ile można im wierzyć?
Bardzo prosze o rady i iformację na ten temat.
z poważaniem Kasia

Odnośnik do komentarza
Gość filifionka81

Badania prenatalne same w sobie nie są złe. dzielimy je zresztą na inwazyjne i nieinwazyjne. Badania w ciązy powinno się wykonywac regularnie, a jesli lekarz sugeruje nawet takie inwazyjne to na pewno wie co robi, musza być jakies przesłanki.

Odnośnik do komentarza
Gość Trulenne

Jak najbardziej mozesz wybrać się prywatnie na takie badanie Większośc badań prenatalnych jest bardzo prosta ponieważ polega na pobraniu krwi od mamy:
http://badanieprenatalne.com/czym-sa-badania-prenatalne/

Na tej stronie wszystkie badania są dokładnie opisane. Polecam sobe poczytać. Dzięki badaniom można wykluczyć problemy genetyczne, na tej podstawie świadomie podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza

Ja byłam i polecam takie badania. Poza wadami genetycznymi (w 1 badaniu) wykrywają one nieprawidłowości w rozwoju dziecka (2 badanie). Moim zdaniem lepiej wiedzieć, gdyby coś było nie tak, bo można wcześniej zainterweniować. Poczytaj sobie w tym temacie tutaj http://badanieprenatalne.com/rozwoj-zarodka-plodu/pierwszy-tydzien-ciazy-jak-przygotowac-sie-ciazy/ .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...