Skocz do zawartości
Forum

Objawy autyzmu u niemowlęcia


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc, Roczny synek często macha rekami(głównie jak siedzi na krzesełku i ma rece wolne i bardzo wtedy lubi sie nimi bawic - dotykac na wysokości brzucha). wszystko gryzie, nie chodzi jeszce ale juz próbuje. Zasypia sam. Przed snem potrafi nawet godzinami wparywac się w okno dachowe i gryśc ulubuionemu pluszakowi ucho. Co chwile patrzy a po kilkunastu minutach sie powierci i zasypia wkońcu po okołood 10min do 2 godzin. co dzien jak wstaje to sie sam bawi w łóżeczku czasem nawet 2 godziny. a są takie dni, że od razu woła mama i popłakuje żeby go zabrac. umie tez zajac sie soba nawet na 30 min w ciagu dnia dopóki nie zauwazy kogos z domowników wtedy to cche sie z nimi bawic.Nie lubi spac pod kołdra zaraz ja zrzuca. czasami otrzepuje go zimno - co mnie martwi, że kuikla razy pod rząd. o ciazy dowiedziałam sie w 26 tyg ciąży(problemy hormonalne - orzeczono zespół cushinga i policystycznych jajników - duzo problemy z zajsciem w ciąże, jak już byłam w ciązy to testy ciążowe nie wykazywały ciąży)przez ten czas piłam alkohol, nie brałam kwasu foliowego, opdchudzałam sie i jadłam duzo sera plesniowego i palilam papierosy pomimo tego ciąża była w porzadku, a od urodzenia APGAR 658(bezdech i napiecie miesni) syn dostal szczepionke EUWAX i potem po okolo 2 h zaczelo sie pogarszac Sepsa zapalenie płuc, nieodma, odma, rozedma płuca do dzis, niedotlenienie, niedokrwistosc,OIom i 2 ms w szpitalu, (szanse synka na przezycie były nikome a raczej ich nie było)1,5 ms antybiotyki od urodzenia. stwierdzono wade wrodzona płuca. 3ms lekko rechabuilitowany w domu - głowa szła na prawa strone. Przez czas od szpitala do dziś brał 3 razy Groprinosine calcium raz miął katarek i cały czas na flixotide - sterydach wziewnych. po przyjsciu do domu nastapiło pogorszenie w oddychaniu btrał encorton przez 3 dni ciemiaczko straszni pulsowalo a dziecko było baaaardzo pobudzone. teraz doraznie pulmicort, W porównaniu do dzieci okzale zdrowych w zaden sposób zdrowotnie nie odbiega. Poza tym nadrobil wszystko móqwi ładnie kilka słów ze zrozumieniem, papa i kosi kosi, konika i psa nasladuje - zachowania i dzwieki itp stara sie powtarzac gesty ładnie sie bawi z dziecmi reaguje na osoby. Ładnie spi, jest bardzo mądry,(wie, ze pilot jest do telewizora - zmienia kanały telefon do dzwonienia, jak sie telefon rozpadł analizowal, że bateria do środka obudowa na zewnatrz, lubi sie bawic w chowanego, berka, opgląda teletubisie, na każda nowośc reaguje obojetnie badz z zacikawieniem, Nie lubi spac z nami - wtedy sie rozbudza i che bawic. nie przepada za przytulaniem ale lubi byc noszony na rekach, głaskany i łaskotany. i co bardzo ważne jesli rano mnie obudzi i od razu go zabiore i sie z nim bawię a w południe jest bardzo wymeczony nie potrzebuje jakiejs izolacji samemu. wygląda tak jakby rano czekał az ktoś sie nim zajmie nie przyspieszajac tego. w dzien jak spi i wpatruje sie przez okno dachowe gryzac uszy pluszaka ulubionego to jakbym weszla i mu przeszkodzial tzn sie pokazala to wtedy od razu zdaje si byc gotowey do zabawy pomiomo, że dalej trze oczka. Nie wiem czy ja juz po tych wszystkich przejściach popadam w paranoje czy słusznie sie obawiam ale wiem jedno, ze jeśli sie wczesnie zacznie działac to mózg dziecka jest na tyle plastyczny, że jest się w stanie zapobiec powaznym konsekwencja.
Bardzo prosze o doradę bo obawiam się o autyzm lub jego cechy.
Z Góry serdecznie dziękuje
Mama Boryska

Odnośnik do komentarza

Witam,

Typowe objawy autyzmu dziecięcego to:
-Brak gaworzenia przed ukończeniem 1 roku życia.
-Uboga gestykulacja
-Dziecko nie wypowiada słów przed 16 miesiącem życia.
-Brak wypowiadania fraz składających się z dwóch słów przed ukończeniem drugiego roku życia
-Dziecko żyje jakby w innym świecie, unika kontaktu wzrokowego i kontaktów społecznych.
Myślę, że Twoje dziecko przeżyło dużą traumę w dzieciństwie. Dlatego jego rozwój mowy, rozwój fizyczny i psychiczny może być trochę opóźniony.
Jeżeli martwisz się powinnaś udać się do lekarza-zaleca się wykonanie testów przesiewowych autyzmu w 18 i 24 miesiącu życia.

Niestety nie ma skutecznego leku. Wczesne wykrycie autyzmu pozwala na jak najlepszy rozwój dziecka.
Prawdopodobnie nie jest możliwe stworzenie skutecznego leku, ponieważ choroba ta związana jest ze zmianami powstałymi we wczesnym etapie rozwoju mózgu.

Etiologia choroby nie jest do końca poznana, mówi się że ma ona m.in podłoże genetyczne:
– uwarunkowane genem EN2 na chromosomie 7, a także innymi genami znajdującymi się na chromosomach 3, 4, 11

Na razie się nie przejmuj, może będzie tak jak mówiłem-mimo wszystko udaj się na badania przesiewowe.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...