Skocz do zawartości
Forum

Ból podbrzusza, wymioty i utrata przytomności podczas okresu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dzis dopadl mnie rano straszny bol brzucha dodam ze mam okres(zazwyczaj bez bolu wiekszego) bol ten byl temty wrecz rozrywajacy od srodka tak silny ze 2 razy zemdlalam do tego drgawki wymioty i biegunka. Zazylam pyralgine 2 nospy ketonal dozylnie i nic.. wkoncu pojechalam na pogotowie a tam bez zadnych badan szczegolowych podano mi kroplowke i odeslano do domu.. z tad moje pytanie czym moze byc spowodowany taki bol brzucha ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja miałam tak dzisiaj. W sumie to był już chyba 7 raz w moim życiu. Ostatnio ze 3 lata temu. Objawy jak wyżej z tym, że omdlenie dopiero drugi raz i myślę, że to jest najniebezpieczniejsze, bo lecąc można porządnie się o coś walnąć. Poza tym takie coś jest w miarę "normalne" i wcale nie musi być objawem jakiegoś guza czy cysty. W każdym razie ja chodzę do gine bardzo często i naprawdę do różnych bo umawiam się do tego, który akurat w pasującym mi terminie przyjmuje i nigdy nikt niczego u mnie nie znalazł. W moim przypadku to prawdopodobnie podwyższony poziom prolaktyny (hiperprolaktemia),

Odnośnik do komentarza

(hiperprolaktemia), wiąże się to z dużą podatnością na stres w związku z czym przerwy pomiędzy okresami mi się wydłużają, w tym czasie narasta dużo więcej tkanki, a organizm potrzebuje wtedy dużo więcej siły na usunięcie tego stąd silny ból i skurcze. Tak mi to wyjaśnił kiedyś jeden lekarz..

Odnośnik do komentarza

Aha, no i jak rozmawiałam o tym kiedyś z innymi osobami to to z wiekiem przechodzi, albo po urodzeniu dziecka. Na dzień dzisiejszy mogę jedynie zasugerować tabletki antykoncepcyjne, które regulują okres i póki je brałam nic takiego mi się nie działo, tyle że właśnie tabletek nie można jeść w nieskończoność..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...