Skocz do zawartości
Forum

Podrażnienia i suchość pochwy


Gość Sivvla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z suchością pochwy, a co za tym idzie - z podrażnieniami zwłaszcza po stosunku. Nie wiem, może jest to spowodowane nowymi tabletkami anty - mój ginekolog kazał przeczekać sprawę. Czy są jakieś środki, które mogłabym stosować, żeby złagodzić moje dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Tak, to może byc spowodowane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, ja miałam podobnie. Mnie pomógł Hydrovag, którego stosuje regularnie juz od kilku miesięcy. Na początku robi sie kuracje 7-dniową, potem co miesiąc kilka kapsułek, na zasadzie kuracji podtrzymującej. Co do problemów z otarciami przy seksie to albo zastosuj lubrykanty, żele nawilżające albo provag żel, który i nawilża i łagodzi podrażnienia po seksie.

Odnośnik do komentarza

Ja również polecam hydrovag. Pomógł mi po porodzie, gdy dopadła mnie suchość pochwy. Nie ma co czekać i się męczyć, tylko działać. Powodów suchości pochwy może być wiele i jednym z nich jak najbardziej mogą być pigułki.

Odnośnik do komentarza

Jak byłam na analogach (zastrzykach które wprowadzają w stan menopauzy) miałam również problem z nawilżeniem pochwy, każde podrażnienie kończyło się infekcją. Pielęgniarka przy którymś z kolei zastrzyku poleciła mi provag, jak go zażywałam nawilżenie pochwy było zdecydowanie lepsze, nie czułam już dyskomfortu w trakcie stosunku. Próbowałam również stosować żele nawilżające, ale te z durexa mnie uczulały.

Odnośnik do komentarza

Możesz zacząć używać żel do pielęgnacji okolic intymnych z lacibios femina, który świetnie nawilża skórę okolic intymnych, łagodzi podrażnienia, mikrourazy. Zawiera też substancje aktywne, które zapewniają ochronę przeciwbakteryjną, przeciwgrzybiczą i przeciwpierwotniakową, a przy tym jest hypoalergiczny.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy zaczęłam współżyć z moim chłopakiem szukaliśmy odpowiedniego żelu intymnego, idealny okazał się provag żel, zawiera tylko naturalne składniki, więc nie uczula, nawilża, łagodzi podrażnienia oraz hamuje rozwój grzybów i bakterii dzięki obecności kwasu mlekowego jest również bardzo wydajny, nam bardzo spasował.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...