Skocz do zawartości
Forum

Krwawe wybroczyny na nogach


Gość dominikau0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moim problemem są krwawe wybroczyny na nogach. Pojawiły się ostatnio i poważnie mnie zaniepokoiły. W dodatku odczuwam od kilku dni ból w nogach, są takie jakby ciężkie i zmęczone. Najgorzej jest jak dłużej postoję.

Co to może być? Skąd to się wzięło? I jak się tego pozbyć? Powinnam pójść do jakiegoś lekarza? Jakiego specjalistę polecacie? Jakie istnieją metody walki z czymś takim? Czy są bardzo inwazyjne?

Moja mama ma żylaki i myślicie, że u mnie chodzi o to samo? Czy żylaki lub skłonność do nich są dziedziczne?

Mam nadzieję, że ktoś tutaj będzie w stanie rozwiać moje wątpliwości i udzielić jakichś rad. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość wawrzyniecen

Witam
Takie wybroczyny mogą być oznaką poważnych chorób. Dlatego koniecznie musisz się udać do lekarza. Możesz na początek pójść do lekarza ogólnego i on cię skieruję tam, gdzie trzeba. Lekarze, którzy są pomocni w diagnostyce takich krwawych wybroczyn to hematolog i reumatolog.
U mnie wybroczyny były spowodowane zapleniem naczyń. Jestem w trakcie leczenie.
Życzę ci powodzenia i pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza

Musisz koniecznie pójść do lekarza. Czerwone wybroczyny mogą być symptomem choroby poważniejszej niż żylaki. W moim przypadku jest problem z prawidłową diagnozą. Najpierw lekarze myśleli, że mam rumień podudzi, później leczyli mnie na alergiczne zapalenie zakończeń tętniczych. Okazało się, że to ani jedno, ani drugie. Teraz dostałam skierowanie do hematologa, a do tego czasu nie mogę przebywać w pobliżu źródeł ciepła i przemęczać nóg. Mam nadzieje, że ktoś mi w końcu powie co mi jest.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Mam podobny problem. Na moich nogach pojawiają się czerwone wybroczyny. Jest ich bardzo dużo. Czasami przybierają kolor fioletowy. kiedy poszłam do reumatologa, jedyne leki jakie dostałam, to witamina C. Zaobserwowałam, że pojawiają się gdy zbyt długo się opalam lub gdy wypije trochę alkoholu. Kiedy unikam słońca, one przygasają. Ciągle się boję, że znowu się pojawią. Nie wiem co mi jest.

Odnośnik do komentarza

Tak, żylaki są jak najbardziej dziedziczne.
A gdzie się pojawiły te wybroczyny, na podudziach? Trzeba uważać by to nie było owrzodzenie - jak nogi przy tym bolą (w spoczynku, podczas chodzenia? ) to warto się przejśc do lekarza....

Odnośnik do komentarza

MAM TO SAMO JAK JESTEM ROZGRZANA LUB PRZEMECZE NOGI TO STAJE SIE BARDZO CZERWONE I TROCHE PIECZE ,JAK JESTEM WYPOCZETA TO JEST TROCHE JASNIEJSZE OD DERMATOLOGA DOSTALAM SKIEROWANIE DO SZPITALA BO NIE WIEDZA CO TO JEST WYNIKI KRWI NA KRZEPLIWOSC BYLY DOBRE POZDRAWIAM I ZYCZE CIERPLIWOSCI

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...