Skocz do zawartości
Forum

Czy antykoncepcja jest szkodliwa dla zdrowia?


Gość magda2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 24 lata. Rozpoczęłam współżycie ze swoim chłopakiem. Na razie zabezpieczamy się prezerwatywami. Wiem jednak, że nie jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania ciąży. Poczytałam trochę na ten temat i dowiedziałam się, że wszystkie metody antykoncepcyjne mają swoje wady i zalety. Antykoncepcja hormonalna jest chyba najbardziej pewnym sposobem. Jednak tego typu antykoncepcja zwiększa ryzyko zachorowania na osteoporozę i wywołuje niespodziewane plamienia. Poza tym przez co najmniej rok, kobieta nie może zajść w ciążę. Antykoncepcja hormonalna powoduje też różne działania niepożądane: wymioty, bóle głowy, podwyższa ciśnienie, a także wpływa na libido. Wkładek domacicznych najbardziej się obawiam. Mogą wywołać bóle podbrzusza i stany zapalne dróg rodnych. Nieumiejętne założenie wkładki może doprowadzić do bezpłodności. Nie wiem już sama, którą metodę wybrać.

Odnośnik do komentarza

Witam! Doskonale rozumiem twój problem, bo jestem w podobnej sytuacji. Obawiam się antykoncepcji hormonalnej, bo słyszałam, że wiele kobiet miało później problemy z zajściem w ciążę. Podobno najlepiej jest, jeśli stosują ja kobiety, które mają już dzieci i nie będą chciały powtórnie zajść w ciążę.

Jeśli mogę coś doradzić, to podzielę się własnym doświadczeniem. Ja z moim chłopakiem postawiliśmy na podwójną antykoncepcję. Ja stosuję krążki domaciczne a mój chłopak prezerwatywę. Dzięki temu wiemy, że jesteśmy 100% bezpieczni! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Osobiście stosuję tabletki antykoncepcyjne i bardzo sobie to chwalę. Nie mówię tu tylko o tym, że jest to bardzo skuteczna metoda antykoncepcji, ale ponadto dzięki tabletkom unormował mi sie okres a bóle w trakcie pierwszych dwóch dni miesiączki zupełnie zniknęły, a zawsze przeżywałam horror. Poza tym uważam, że Twoja obawy są troszkę historyczne... Bo nowoczesne pigułki antykoncepcyjne zawierają bardzo małe ilości hormonów i są bezpieczne. Poza tym lekarz udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji i nie przepisałby Ci tabletek, gdyby uważał, że Ci zaszkodzą. Jeśli chodzi o to, że tylko kobiety, które już rodziły i więcej nie planują mogą brac tabletki to zgodze się tylko jeśli mówimy o tabletkach trójfazowych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Masz rację twierdząc, że wszystkie metody mają zarówno wady, jak i zalety. Musisz sama postanowić. W moim przypadku trzeba było wykluczyć tabletki, bo niestety mam problemy z wątrobą. Chociaż niewątpliwie byłoby to najmniej uciążliwe. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem, a on stwierdzi, czy w twoim przypadku są jakieś przeciwwskazania. Jeśli nie- to nie musisz się martwić.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jak sama Pani napisała każda z metod antykoncepcyjnych ma swoje wady i zalety. Najważniejsze zatem, by wybrać metodę najlepszą dla siebie. W celu dobrania zaś najlepszej metody powinna Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Proszę bowiem pamiętać, że to specjalista ginekolog ma największą i najbardziej kompetentną wiedzę na ten temat. Internet, owszem jest źródłem informacji, ale nie zawsze prawdziwych. Tak jak to, że przez rok po stosowaniu tabletek hormonalnych kobieta nie może zajść w ciążę - tabletki stosowane u młodych kobiet powodują powrót płodności wraz z odstawieniem preparatu. W zasadzie od razu można też starać się o dziecko. A propos wkładek domacicznych to właściwie w ogóle nie powinna ich Pani brać pod uwagę, ponieważ nie są skierowane dla młodych kobiet, które jeszcze nie rodziły. Jak Pani widzi dobranie właściwej antykoncepcji to swego rodzaju sztuka - dlatego też zajmują się tym ginekolodzy, a preparaty można dostać tylko na receptę. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...