Skocz do zawartości
Forum

Jak się rozciągnąć, żeby zrobić szpagat?


Gość genowefa2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dziś rozpoczął się nowy rok akademicki, a wraz z nim moje nowe postanowienia. Pierwszy na mojej liście rzeczy, które muszę zrobić jest szpagat. Tylko nie wiem jak powinnam się za to zabrać. Przydałyby się chyba jakieś ćwiczenia rozciągajace, ale które będą najlepsze? Szczerze mówiąc to z gimnastyką niewiele miałam w życiu wspólnego, ale wszystko się zmieni. Ten rok będzie zupełne inny. Spełnię wszystkie zamierzenia. Oczywiście sama tego nie dokonam. Potrzebuję pomocy. Teraz waszej.

Odnośnik do komentarza

Szpagat jest trudnym ćwiczeniem gimnastycznym, jestem pełna podziwu, że decydujesz się na to. Za dużo nie wiem o ćwiczeniach rozciągających, moim zdaniem najważniejsza jest dobra rozgrzewka. Na początku trzeba stanąć w rozkroku z nogami na szerokość barków i wykonać krążenia biodrami. Następnie krążenia kolanami i krążenia stawami skokowymi. Po krążeniach powinno się wykonać bieganie w miejscu naprzemiennie skip A i skip B. Chodzi o to, aby trzy minuty ciągle się ruszać. Potem jeszcze pajacyki i 20 przysiadów. Po tej rozgrzewce, możesz zacząć ćwiczenia rozciągające, w których niestety ci nie doradzę. Życzę powodzenia w szpagacie i nowym roku akademickim!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Też chciałabym robić szpagat. Rozciągam się od kilku dni. Robię to regularnie. Właściwie nie wiem jakie ćwiczenia są najlepsze, aby doprowadzić swoje mięśnie do szpagatu. Ja robię skłony do ziemi, a nogę narzucam na stół, tak, aby tworzyła kąt prosty z blatem stołu. W ten sposób rozciągam się każdego dnia.

Może znacie inne sposoby na szpagat? Czekam na odpowiedź. Życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

Hej,
szpagat był dla mnie jednym z najtrudniejszych elementów gimnastycznych. Żeby go zrobić przygotowywałam się do niego systematycznie przez dwa miesiące. Zaczynałam oczywiście od prostych skłonów, a później przechodziłam do dalszych ćwiczeń. Oto jedno z nich, które można wykonać po wstępnej rozgrzewce. Siądź na ziemi i nogi zegnij w kolanach, połóż płasko na boki na podłodze. Stopy złącz ze sobą. Delikatnie naciskaj rękami na kolana (tak żeby poczuć lekki ból) dopychając je do podłogi i przytrzymuj 30 sekund. Ćwiczenie powtarzaj kilka razy. Nie zapomnij o tym, że stopy powinny się stykać a pięty powinny być jak najbliżej twojego ciała.

Odnośnik do komentarza

Każdy trening rozpocznij od rozgrzewki. Na rozgrzewkę mogą się składać następujące ćwiczenia: pajacyki, bieg w miejscu ( skip A i B) wymachy nóg, kręcenie biodrami. Taka rozgrzewka powinna trwać jakieś 6-10 minut.
Następnie przechodzimy do ćwiczeń właściwych.
1. Siadamy w tzw siadzie płotkarskim i robimy skłon do wyciągniętej nogi. Staramy dotknąć rękami kostki a głową kolana. Następnie wykonujemy skłon do zgiętej nogi z równoczesnym skrętem. 20 razy na jedną nogę i 20 na drugą ( raz lewa jest wyciągnięta, raz prawa)
2. Siadamy w siedzie prostym i staram się jak najszerzej rozstawić nogi. Następnie wykonujemy skłon do jednej nogi, do środka i do drugiej nogi. Za każdym razem powracając do pozycji wyjściowej. 10 razy na każdą pozycję
3. Wstajemy. Stoimy wyprostowane, zginamy nogę w kolanie i kręcimy nią kółka na zewnątrz, starając się robić je jak największe. 20 razy na każdą nogę.
Trochę czasu minie zanim zrobisz pełny szpagat ale nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza

Niektórym osobom nawet mimo regularnych ćwiczeń ciężko jest dojść do tego żeby zrobić szpagat. Chodziłam kiedyś na sporty walki tam rozciąganie to podstawa i było parę takich osób nawet trenerów którzy nigdy w swoim życiu nie zrobili szpagatu i byli daleko od tego. A większość też potrafiła tylko ten boczny a podłużnego nigdy. Ja robiłam szpagat ten podłużny z kolei nie mogłam zrobić nigdy bocznego.

Odnośnik do komentarza

hejka ja rościągam sie co dziennie a naj ćwiczeniem jest siądź w siadzie prostym nogi daj na boki i rub tak aby ręka ktrzymała kostki a głowa kolana ale rubcie to przez 3 miesiące codziennie to zobaczysz postępy i jeszcze zrub daj noge na stół a drógą na podłoge i dotej co jest na podłodze dostań ręką do kosti i to cała filozofia tylko rub te 2 ćwiczenia przez 3 miesiące

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...