Skocz do zawartości
Forum

Metronidazol a grzybica pochwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż już od roku mam wielki problem z nieprzyjemnym zapachem z pochwy. Zawsze pare dni po leczeniu powracał, teraz poszłam do innego ginekologa i przepisał mi metronidazol dopochwowo raz dziennie, metronidazol tabletki 2*2 dziennie oraz Lacto lady, ale jestem po połowie kuracji i zaczeła mnie swedzieć pochwa. Proszę o rade czy mam przerwać stosowanie bo być może że grzybica mi się rozwineła czy to po prostu skutek uboczny i po skończonej kuracji przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej, by to obejrzał ginekolog, bo może to leczenie nie jest odpowiednie. Poproś o zrobienie wymazu z pochwy na posiew z antybiogramem/mykogramem i po oznaczeniu wrażliwości grzybka należy zastosować odpowiednie leczenie. Zacznij też stosować płyn lacibios femina protecta z kwaśnym pH 3.5, kwasem mlekowym i chlorheksydyną, który będzie działał przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo. Jest hypoalergiczny i nie zawiera mydła, więc nie będzie Cię podrażniał. Złagodzi natomiast delikatne pieczenie i swędzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy i będziesz się czuła świeżo przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...