Skocz do zawartości
Forum

Odrealnienie po napadzie paniki


Gość bezmocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na odczuciu nierealności do samego siebie. Może to być dziwne dla niektórych ale jest to strasznie uciążliwe. Czuje że moja psychika rozbiła się na kawałki i każdy z tych kawałków nie jest wspólną całością. Zupełny brak jakiejś osobowości i tożsamości... chodzę na terapie co 3 tygodnie do psychologa, ale nic mi to nie daje. Nie mogę wyczuć samego siebie i każda chęć wczucia się w moją osobę sprawia że czuje się jeszcze gorzej. Dwa miesiące temu miałem ogromny atak paniki spowodowany nerwicą i od tamtego czasu cała moja osobowość, równowaga psychiczna uległa degradacji... Lęk był tak silny że zesztywniały mi wszystkie kończyny i prawie straciłem przytomność to był jak dotąd najsilniejszy lęk jaki przeżyłem. Teraz nie wiem jak radzić sobie sam ze sobą bo gdy coś robię jakąś czynność czuje się pół świadomy tego co robię... Boje się że mogę zrobić coś wbrew swojej woli lub kogoś skrzywdzę :( Boje się komuś o tym mówić czasem myślę że jestem jakiś opętany ;/ Nie mam żadnego celu nie umiem zaplanować dnia żyję z minuty na minutę. DO tego te uczucie nierealności swojej świadomości... Czy ja to ja i czy ja istnieję :( I jeszcze coś jeśli chodzi o inne badania wszystko w normie mocz i krew nic podwyższone nic zmniejszone tarczyca również w normie. Proszę o radę jak powrócić do własnej osobowości i świadomości istnienia :( Czy ktoś w ogóle to kiedyś miał ? czy jestem jakimś wyjątkowym przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza

Wow. Twój problem leży daleko poza moim zasięgiem.
Myślę, że bez wizyty u psychiatry się nie obejdzie ale wolałbym żeby wypowiedział się ktoś bardziej kompetentny.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...