Skocz do zawartości
Forum

Głodzenie się i wymiotowanie a anoreksja bulimiczna czy bulimia


Gość kamila98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od kilku miesięcy się odchudzam. No to wygląda dość rygorystycznie. Mam taki system:
dwa - trzy dni zupełnej głodówki + masa ćwiczeń
potem taka uczta mała i wymiotowanie + jeszcze więcej cwiczeń
znów kilka dni głodówki + ćwiczenia
i znów to samo/
błędne koło.
Uważam się za strasznie grubą! Zawsze tak było. Zaczynając ważyłam 53 kg / 161 cm. Teraz jest 43 kg / 163 cm.
To anoreksja bulimiczna czy bulimia? Sądzę, że bulimia. Wcześniej kilka miesięcy też tak miałam, tyle że nie chudłam, nie ćwiczyłam ale się objadałam i wymiotowałam po kilka razy dziennie. Teraz doszły głodówki. Więc do czego się to kawalifikuje?

Tak wybieram się za dwa tygodnie do psychologa z mamą. Po prostu chcę wiedzieć wcześniej na czym stoje.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się na tych chorobach, ale na pewno masz jakieś zaburzenie żywienia. Normalnie człowiek jada każdego dnia, kilka razy dziennie. W taki sposób zapewne wyniszczasz swój organizm, a do tego nabawisz się tylko efektu jojo. Musisz udać się do specjalisty i zacząć stosować normalną diete. Jeśli chcesz być zadowolona ze swojego wyglądu to musisz zaakceptować siebie. Jadaj zdrowo, ćwicz a na pewno dobrze poczujesz się w swoim ciele;) ja mam 1,62 i waże 48 kg i ludzie mówią mi, że jestem szczupła a chudość nie wygląda ładnie. Myśle, że wizyta u specjalisty Ci pomoże, powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Moim zdaniem Twoje objawy przemawiają raczej za anoreksją bulimiczną. Objawy anoreksji i bulimii występują u Ciebie naprzemiennie lub wręcz współwystępują, dlatego nie można tutaj mówić o "czystej" anoreksji czy bulimii. Oczywiście nie możliwe jest postawienie wiarygodnej diagnozy drogą internetową - będziesz mogła być pewna po wizycie u psychologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...