Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i biegunka


Gość Zmęczona34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmęczona34

Witam! Od 1,5 miesiąca borykam się z bólem brzucha i biegunką. Biegunka pojawia się kilkanaście minut po dużym bólu. Te dolegliwości są widoczne kiedy mam jakieś spotkanie, wyjazd lub pilną sprawę do załatwienia w różnych instytucjach. Kiedyś w ogólne nie miałam takich problemów, byłam duszą towarzystwa i rozrywkową osobą. Niestety teraz boję się nawet spotkać ze znajomymi. Przed wyjściem zaczyna mnie boleć brzuch. Może po prostu myślę, że tam "zachce mi się do łazienki" i obawiam się, że nie będę miała dostępu do toalety i automatycznie moja psychika sama wymusza wypróżnienia. Ale, żeby aż 4 razy korzystać z toalety? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

No to witaj w kubie Kochana ! Ja mam bardzo podobnie, to znaczy biegunkę miewam w takich sytuacjach jak Ty. Myślę, że żeby się tego pozbyć to musi nastąpić zmiana w głowie :) Bo już jesteśmy po prostu psychicznie nastawione, że nam się przytrafi ta biegunka i się przytrafia. Ja generalnie stosuję Smectę żeby szybko przeszło, ale staram się też jeść takie rzeczy, które sprzyjają zaparciom, np czekoladę :)

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się, ja mam bardzo podobnie i nie potrafię sobie z tym poradzić. Straciłam przez to bardzo dobrą pracę. Badania wychodzą ok.
Czasami jestem odprężona i w raz dostaje biegunki.
Już zaczynam powoli wariować psychicznie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Objawy somatyczne (np. biegunki, zaparcia, wymioty) występują najczęściej w przebiegu zaburzeń lękowych (nerwicy). Człowiek odczuwa lęk, silny stres, nad którym nie panuje, np. przed wyjściem z domu, to powoduje, że wzrasta produkcja katecholamin, kortyzolu, które to hormony destabilizują funkcje organizmu i dochodzi do różnych nieprzyjemnych dolegliwości. Rzeczywiście, aby sobie poradzić z tym problemem, nie wystarczy brać leki na biegunkę, Smectę czy inne specyfiki, ale ważne jest przepracowanie tego, co ma się w głowie, oswojenie swoich lęków, a na to najlepiej działa psychoterapia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...