Skocz do zawartości
Forum

Stan i potrzeby fizjologiczne po operacji kolana i znieczuleniu


Pati92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jaki to będzie zabieg?
Miałam w te wakacje praktyki na oddziale ortopedii. Spotkałam się z artroskopią kolana. Znieczulano pacjentów właśnie od pasa w dół. Wszystko zależy od pacjenta. Po zabiegu nie wolno przez 2h jeść ani pić, wstawać z łóżka, jak zostanie założony dren to nie wolno spuszczać nogi w dół. Zwykle anestezjolog przepisuje leki przeciwbólowe, pacjent dostawał man sali operacyjnej a potem co 6h. A sprawy fizjologiczne? Cóż. Basenik, kaczka dla mężczyzny - bo przecież nie można wstawać. Zresztą dostaje się kroplówki. I jeśli do wieczora pacjent nie oddał po zabiegu moczu (bo znieczulony) to spotkałam się z przypadkami, że podawano jakieś leki rozkurczające lub w gorszych przypadkach gdy dobę po zabiegu pacjent nie oddał moczu to zakładano mu cewnik. Wydaje mi się, że na drugi dzień po zabiegu pacjent wychodził do domu, jeśli się dobrze czuł. Bywało, że po znieczuleniu pojawiały się wymioty, ale to przemijające.
Nie wiem, czy wszędzie są identyczne procedury.
Nie chciałam straszyć jakby co. Tylko pisałam o wszystkim, z czym się spotkałam w szpitalu.
Spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Ja dokładnie mam odwarstwiającą się martwice chrzęstno-kostną . Właśnie najbardziej boje się tego ile będę musiała leżeć w tym łóżku i kiedy będę mogła iść do wc. Naczytałam się ze przez 12 godzin trzeba leżeć w łóżku żeby nie unosić głowy bo wtedy są jakieś bóle głowy że to są skutki uboczne właśnie znieczulenia . .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...