Skocz do zawartości
Forum

Cholinergic urticaria


Gość niepolak00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niepolak00

Czesc, mam pytanie czy to mozy byc cholinergic urticaria?
Kiedy mam wysilek fizyczny czy kiedy zmenia sie temperatura mnie bardzo silno swedzi skura, swierzbi i boli. Na rencach mam czerwone plamy. Jezeli mozliwe ze to cholinergic urticaria od czego najczesciej ona pojawia sie?, i jaki mechanizm dziala kiedy zaczyna swedzic i swierzbiac?

sorry :D ze duzo blendow w tekscie nie polak.

Odnośnik do komentarza
Gość niepolak00

Dzieki za odpowiedz, jak mozno zmniejszyc swedzenia i swierzbienia? Zauwazylem ze po bardzo silnym wysilku fizyczym napszyklad 2 godzin roboty na wilkiej temperaturze swedzenia i swierzbienia zmniejszasia na kilka dni i nie tak dokuczliwie zaczynasia. Napszyklad u mnie pokrzywka cholinergiczna zaczynasia kiedy co kolwiek zporzywam z cieplego pokarmu, czy prosty wychod na slonce mozy wywolac pokrzywke nawet ale po takim silnym wysilku fizycznym jusz po cieplym pokarmu czy na prosty wychod na slonce niepojawiasia pokrzywka i effekt trwa 2 dni. Moze to acetylocholina zkanczasia? i tylko po 2 dniach znowu regeneruji sie? To teraz takie pytanie jak i czym zastanowic świąd? moze jakie jest naturalne sposoby? bez lekarstw? Albo jeszcza jezeli naprzyklad ja zaczne regularnie kazdy dzien robin silny wysilek fizyczny moze świąd przejdzi sam? Wyprobuwalem takie lekarstwa od alergij jak: rupafin, lorodon, claritine pilem po 2x ale zadnego efekta nie dalo. Pokrzywke jusz mam 2 lata, pokrzywka u mnie pojawisla sie po tym kiedy przechorowalem "ospa wietrzna". Ta ospa wietrzna moze co zbila w mojim organizme :?

I znowy bardzo przepraszam za bledy w tekscie, mam nadziejie ze moze jak przeczytacie :), czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...