Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku OlaManola


Gość OlaManola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OlaManola

Witam. Mam 20lat. 170cm i waże 70kg. Niby waga w normie ale mam pare problemów jeśli chodzi o moje ciało. Mam bardzo obfite biodra i pupe :D oponkę dość dużą na brzuchu. Zwisającą skórę na ramionach :( jak jem. Różnie. Na pewno nie regularnie codziennie o różnych porach dnia. Czasami dużo ponad 2000kcal ale to bardzo żadko czasami mniej niż 1000kcal. Unikam soli i cukru. Mało pije wody i czego kolwiek. Nawet mniej niż 0,5l dziennie! Po prostu nie chce mi się pić. Proszę o poradę. Co mam zmienić w swoim stylu życia i żywieniu. Proszę o konkretne rady. Czasami pije alkohol i jestem nałogową palaczka tytoniu niestety :( kiedyś przy wzroście 168cm ważyłam 55kg chciała bym teraz tyle ważyć ;) to moje marzenie. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja waga jest prawidłowa ale jeżeli chcesz o schudnąć powinnaś wprowadzić kilka zmian.
Po pierwsze powinnaś jeść regularnie. Najlepiej jeść 4-5 małych posiłków co 2-3 godziny. Odstęp pomiędzy posiłkami nie powinien być dłuższy niż 4 godziny. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Powinnaś ustalić ilość spożywanych dziennie kalorii tak by była mniej więcej stała. Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi:
- przy małej aktywności - 2163,14 kcal
- przy średniej aktywności - 2626,67 kcal
- przy dużej aktywności ( ciężka praca fizyczna) - 3090, 2 kcal.
Następnym krokiem będzie zmiana jadłospisu. Wprowadź więcej warzyw. Warzywa posiadają błonnik, dzięki któremu dłużej będziesz czuć się syta. Owoce jedz 2 razu dziennie. Unikaj tłustych potraw, wędlin i nabiały ( np pasztetów, mielonek, konserw, tłustych sosów, potraw smażonych) Zamień je na chude mięso ( drób, cielęcina, jagnięcina), nabiał ( chude sery, jogurty, kefiry, maślanki). Potrawy lepiej jest gotować ( czy to w wodzie czy na parze), dusić we własnym sosie lub pic w folii czy w rękawie. Zamiast ziemniaków do obiadu proponuję brązowy lub biały ryż i kasze, ewentualnie pełnoziarnisty makaron. Ogranicz słodycze, fast foody i inne wysokokaloryczne przekąski.
Kolejną rzeczą nad jaką powinnaś popracować to ilość płynów jaką przyjmujesz. Dorosły człowiek powinien pić dziennie około 2 litrów płynów ( wliczając te, które są w posiłkach). Jeśli pijesz kawę lub duże ilości herbaty to ta ilość powinna być większa.
Aby ładnie chudnąć powinnaś wprowadzić do swojego planu dnia ćwiczenia i zwiększyć aktywność fizyczną.
Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń na problematyczne partię ciała:
1.


2.

3.

4.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...