Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Paula


Gość Paula123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paula123456789

Witam. Mam 173 cm wzrostu, 61 kg i 19 lat. Dokładnie rok temu miałam tyle samo wzrostu i ważyłam 54 kg i czułam się rewelacyjnie. Wiem że z moją wagą nie jest źle ale chciałabym się pozbyć ok 6 kg. Mój problem tkwi w tym że mam grube uda, tyłek i wystający brzuch. Jest mi ciężko dobrać posiłki gdyż nie jestem zbyt zamożną osobą i raczej jadam co jest. No ale chciałabym coś zmienić. Ogólne mogę się postarać jeść co 3 h lecz np co mam zrobić jeśli czasami po prostu śpie do godziny 10 rano? Zacząć od 2 śniadania? Poza tym jest tylko kilka warzyw które lubie : ziemniak, buraczki (tylko miazga), kalafior, kapusta, marchew, kalarepa, ogórek. Innych warzyw po prostu nienawidzę. Lubię wszystkie owocę oprócz ananasa i czarnej porzeczki. Szynkę lubię ale tylko z drobiu, tak samo mięso też drobiowe. Nie lubię żółtego sera. Lubię ryż ale kaszy już nie. A co z chlebem? Jaki chleb jest w miarę tani ale najmniej tuczy? Mam też problem gdyż uwielbiam słodycze. Ale jestem wstanie ograniczyć. Piję tylko wodę, ale źródlaną i gazowaną. Jaką wodę powinnam pić? Pije herbatę zieloną bez cukru. Jak często powinnam pić? Też jestem głodna między posiłkami. Czy mogę coś podjadać czy raczej nie? Jak tak to co takiego? Jeśli chodzi o ćwiczenia to jestem osobą nierozciągniętą i mało wytrzymałą. Biegałam przez ok miesiąc ale zaprzestałam bo wyjechałam. Chce wrócić. Jak powinnam biegać? Umiałam tylko jakieś 40 min z przerwą po 20 minutach na jakieś 3 min. Mam problemy z oddychaniem w biegu, często z kolką. Chciałabym też ćwiczyć w domu. Tylko jak? Co mogę? Chodzi mi o konkrety, I o coś co da efekt ale mnie nie zniechęci. Pływać nie umiem i nie stać mnie na basen. Roweru też nie mam, choć może będę mogła pożyczyć. I jeszcze jedno, żyje często w stresie. Problemy rodzinne, rozstanie z chłopakiem. Chciałabym zrobić coś dla siebie, nie dla niego. Ale też bym czuła się ładniejsza. Czasami jednak mam przysłowiowego doła i podjadam coś konkretnego a mianowicie jem w nocy lody czekoladowe, potrafię zjeść pół litra. Jak bardzo jest to złe? Domyślam się ale jakoś no po lodach jest mi lepiej po prostu. Bardzo was proszę o porady,ćwiczenia, jadłospis, szczególnie panią ekspert :) Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja waga jest prawidłowa. Waga, którą sobie ustaliłaś jako docelową jest zbyt niska, dlatego nie radzę aż tak się odchudzać.
Jeżeli chcesz zadbać o siebie to polecam Ci przejść na zdrową dietę i wprowadzić do swojego planu dnia ćwiczenia. Nie potrzebujesz do tego dużej ilości pieniędzy.
Jeżeli chodzi o odżywianie to tak:
Postaraj się jeść 4-6 małych posiłków, tak by ostatni wypadał na 3 godziny przed snem. Nie podjadaj pomiędzy posiłkami. Jeśli będziesz jeść regularnie organizm przyzwyczai się do nich i nie będziesz się czuć głodna. Jeśli naprawdę będziesz bardzo głodna to możesz zjeść marchewkę.
Unikaj potraw smażonych i tych do przyrządzenia których użyto dużej ilości tłuszczu. Mniej kalorii mają posiłki gotowane, pieczone czy duszone we własnym sosie. Do obiadu możesz jeść ryż ( lepszy niż biały jest brązowy, ale też jest on trochę droższy), fasolkę szparagową, ziemniaki gotowane ( ale bez śmietany czy masła), kasza również jest dobra ( piszesz, że nie lubisz jej, ale nie lubisz jakiejś konkretnej czy wszystkich), możesz jeść również makaron, najlepszy byłby pełnoziarnisty albo z pszenicy durum, choć zwykły również może być.
Do picia polecam wodę mineralną, źródlaną, zieloną herbatę (3-4 filiżanek), domowy kompot. Uważaj na wody smakowe, ponieważ wbrew pozorom czasem mogą zawierać tyle samo cukru co normalne napoje.
Co do biegania to proponuję zacząć od marszobiegu jeśli dawno nie biegałaś i stopniowo zmieniać stosunek czasu biegu do czasu marszu. Oczywiście, że możesz ćwiczyć w domu. Poświęć na ćwiczenia około 40 minut. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1.

&list=PLCDC587034E9F4E49
2.

3.

4.

5.

6.

7.
- zamiast hantelek możesz używać butelek po wodzie mineralnej wypełnionych wodą lub piaskiem.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...