Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe odżywianie w wieku 15 lat


Gość Kubakak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z dość trudnym do rozwiązania(dla mnie) problemem. Jestem 15 latkiem, około 162-3 cm wzrostu, ważę około 68kg, jestem aktywny fizycznie a mimo to jestem dość masywny... przeszkadza mi to i dla mnie to bardzo wstydliwa sprawa... Mój dzień wygląda następująco:
W dni szkolne:
7.20 - wstaję, rzadko jem śniadanie, praktycznie w ogóle.
7.40 - idę do szkoły
w szkole czasami zjem jakąś bułkę
ćwiczę na w-f i często nie mam na nim siły
14-15 - przychodzę do domu i jem jakieś tosty/obiad
16.00 - idę na orlik(kupuję sobie napój izotoniczny) i biegam/gram dużo
18-19 - wracam z piłki
potem jem co jakiś czas, jak mam ochotę, często z nudów i często dużo
nie jem systematycznie, często jem jakieś przekąski, podjadam, piję colę.
Dużo gram w piłkę, jeżdżę na rowerze itp.

Czytałem że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia a ja właśnie go nie spożywam, czy mam to zacząć robić? Co mam jeść i w jakich ilościach? Moje pytanie kieruję głównie w stronę odżywiania, choć jeśli pojawią się jakieś zalecenia co do aktywności fizycznej to chętnie je przyjmę.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

strasznie dużo błedów popełniasz... po pierwsze za mało posiłków i w złych odtępach czasowych. To że prawie nic nie jesz przez cały dzień a potem rzucasz się na żarcie to tylko sprawia że tyjesz. Do tego dodaj sobie spowolnienie metabolizmu poprzez zbyt małą ilosć jedzenia i nieregularne posiłki i ta da nadwaga gotowa. Zacznij jeść regularnie, małe porcje co 2-3 godzinki. I zobaczysz że skończy się żarcie wieczorem. Na wf będziesz miała wiecej energii i wagas powinna spaść. Jak dodasz do tego jeszcze jak zaczniesz się wiecej ruszać to sama zobaczysz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...