Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Nerkos

Rozstępy po pachami

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mam rozstępy w okolicach pach. Z tego co udało mi się w internecie doczytać jeśli są czerwone lub fioletowe to znaczy że są jeszcze świeże i niby idzie choć trochę zniwelować ich wygląd oraz zapobiegać powstawaniu kolejnych przez jakieś kremy, oliwki itp. Nie ćwiczę nic, pracy aktualnie nie mam od dłuższego czasu ale pisało że powstają z powodu przytycia w krótkim okresie czasu a mi się nieco przytyło więc możliwe że przez to.
Zna ktoś jakieś sposoby lub kremy by mniej było ich widać i zapobiegać kolejnych? Czy wizyta u dermatologa coś pomoże? Bo niby pozbyć się całkowicie ich nie da a planuje od przyszłego tygodnia ćwiczyć by schudnąć a boję się że przez ćwiczenia jeszcze więcej się ich pojawi... Dodaje fotki w załączniku.

monthly_2013_05/rozstepy-co-poradzic_797.jpg

monthly_2013_05/rozstepy-co-poradzic_798.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nefrete

może masz jakies zmiany w układzie hormolanym albo zaczełeś ćwiczyć i ci mięśnie się rozrosły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie ćwiczyłem, przytyłem i możliwe że to przez to a co do ćwiczeń to je planuje ale też nie chcę przy tym przesadzić by nowe rozstępy się nie pojawiły oraz planuje smarować te miejsca oliwką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tabakiera

Oliwka niekoniecznie pomoże. Kup sobie w aptece krem na rozstępy dla kobiet w ciąży i tym smaruj, to będzie lepiej działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed przystąpieniem do redukcji rozstępów - dobrze by było poradzić się dermatologa lub kosmetologa odnośnie wyboru metody redukcji tych zmian. Sposobów jest stosunkowo wiele - laseroterapia, peelingi chemiczne, czy też dermabrazja. Rzeczywiście okres powstawania rozstępów (faza w czasie, której mają one czerwony koloryt) to moment, w którym możemy w znaczącym stopniu zredukować widoczność tych zmian. Warto również stosować kosmetyki redukujące istniejące rozstępy ;) - są one dostępne w większości aptek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nerkos
Nic nie ćwiczyłem, przytyłem i możliwe że to przez to a co do ćwiczeń to je planuje ale też nie chcę przy tym przesadzić by nowe rozstępy się nie pojawiły oraz planuje smarować te miejsca oliwką

Tradycyjna oliwka do pielęgnacji skóry nie zredukuje istniejących rozstępów. Jednak jest to bardzo dobra metoda zapobiegająca pojawianiu się tych zmian z tego względu, że oliwka uelastycznia skórę i uodparnia ją na działanie sił mechanicznych, które przyczyniają się do powstawania rozstępów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...