Skocz do zawartości
Forum

Objawy owulacji przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość mego

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki antykoncepcyjne codziennie, sumiennie. Niedługo. Ósmą tabletkę drugiego opakowania wzięłam po godzinie 23 (zawszę biorę tak 22 - 23) a o 5 rano niestety wymiotowałam, czy ma to jakiś wpływ na zabezpieczenie? Wiem, że tabletka powinna wchłaniać się do 4 godzin. W moim przypadku upłynęło co najmniej 5. Dodam tylko, że piłam tego dnia alkohol, nie dużo, ale jednak. Mój chłopak marzy o... hm... jakby to ująć najlepiej - o kończeniu we mnie, ale ja wciąż mam opory, chociaż powinnam być spokojna. Przecież po to biorę te tabletki. Dopiero zaczynam swoją przygodę z antykoncepcją hormonalną, stąd moje wątpliwości - czasem zastanawiam się czy tabletki działają bo np. są dni, w których czuję jakbym miała owulację - mam ogromną ochotę, pojawia się śluz (fakt faktem biały, gęsty) i boli mnie jajnik. Tak jak zwykle. Co jest tego przyczyną? Przepraszam, za masę pytań ale wolę mieć pewność niż później płakać nad rozlanym mlekiem... Mam swoje lata, ale nie czuję się gotowa na bycie mamą i psychicznie i materialnie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku wymioty nie miały wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos owulacji, to jeśli bierze Pani tabletki regularnie zgodnie z zaleceniami producenta, to ich skuteczność wynosi 99,7%. Ryzyko owulacji jest zatem znikome, zaś objawy, które Pani odczuwa mogą mieć wiele innych przyczyn, w tym nie muszą mieć podłoża patologicznego. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...