Skocz do zawartości
Forum

Niechęć dziecka do młodszego rodzeństwa


Gość kamka234

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 6 latek przez całą moja ciaze cieszyl sie ze bedzie miał młodsze rodzenstwo, niestety teraz jest koszmar. Córcia urodziła się w styczniu jest wczesniakiem, synek zmienił sie nie do poznania. Nie chce jej przytulac ani nic nie interesuje go gdy cos przy niej robie. jest zazdrosny choc nie ma powodow. ma zal ze musial przenies sie do drugiego pokoju, ale zdecydowalismy z mezem ze zamienimy pokoje, on dostal wiekszy mimo to ma zal. Dodatkowo widze ze jest dla niej niedobry jak mała płacze np spadnie jej cos to nie poda tylko kopnie dalej i sie smieje. Jestem zalamana co robic??

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to zazdrość. Pojawił się ktoś kto odebrał mu mamę, kto ściąga uwagę wszystkich. Z waszego punkt widzenia nie ma powodów ale dla niego jest to stres, bo ktoś przyszedł nowy, zabrał jego pokój, zabiera jego rzeczy, rodziców, i on się czuje odstawiony na bok.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Kamka, stosunek Twojego synka do jego siostry najprawdopodobniej wynika z zazdrości. Twój synek był długo jedynakiem, miał całą Waszą uwagę i nie musiał się dzielić. Teraz boi się, że straci Waszą miłość na jej rzecz - stąd agresja w jej kierunku. Postaraj się zapewniać go, że kochacie go tak jak wcześniej, włączaj go w opiekę nad córcią - niech poczuje się jej potrzebny. Poza tym poszukaj bajek terapeutycznych związanych z zazdrością o młodsze rodzeństwo, myślę, że powinny pomóc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...