Skocz do zawartości
Forum

Możliwość pomyłki odczytu testu Beta hCG


Gość Katerinka87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katerinka87

Witam, po niezabezpieczonym stosunku, ktory mial miejce prawdopodobnie podczas owulacji po 12 h przyjelam ESCAPELLE. Miesiac po tym stosunku wykonalam badanie beta hcg, ale gdy przyszlam po wynik okazalo sie, ze ze stresu zabralam obydwie kartki, jedna z naklejka z kodem, ktory nakleja sie na probowke i z moimi danymi, druga kartka z moimi danymi i zleceniem. Pani w laboratorium zdziwila sie, ze taka sytuacja zaistniala po czym poszla do laboratorium sprawdzic i podobno byla tylko moja probowka z krwia bez naklejki i kazala przyjsc po wynik za dwie godziny. Przyszlam po dwoch godzinach wynik byl negatywny. Nie za bardzo uwierzylam, ze nie zaszla pomylka, dlatego po tygodniu powtorzylam test w tym samym laboratorium, wynik wyszedl negatywny. Poniewaz jestem panikara, po dwoch tygodniach od drugiego testu beta hcg wykonalam trzeci, ale juz w innym laboratorium, wynik znowu negatywny. Zdaje sobie sprawe, ze moga wystapic pomylki i bledy laboratoryjne, dlatego czy na 100 % moge wykluczyc ciaze, mimo, ze mam regularne miesiaczki, tylko dokucza mi wiele "ciazowych objawow" takich jak nudnosci, bole zoladka, zaparcia lub biegunka itp. ( dodam, ze dwa razy zmienilam od tego czasu tabletki antykoncepcyjne). Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Myślę że najpierw powinnaś się uspokoić i wykluczyć nerwy, bo to zły doradca. Zmiana tabletek antykoncepcyjnych w krótkim czasie na pewno miała wpływ i mogła wywołać niektóre objawy. W porę przyjęta antykoncepcja po
jest gwarancją że w ciąże nie zajdziesz. A jeżeli masz jeszcze jakieś pytania lub chciałabyś poczytać na ten temat ja często korzystam ze strony Wpadka.pl gdzie mogę porozmawiać z panią ginekolog i poczytać na temat działąnia antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza
Gość KATRINKA87

No tak, jednka pierwszy test mogl nie byc moj... a zdarzaja sie takze pomylki i bledy laboratoryjne, wiec kiedy uzyskam 100 % pewnosc? :-( i skad az tyle skutkow ubocznych tabletek? Dlatego zastanawiam sie, czy to przypadkiem nie sa objawy ciazy?

Odnośnik do komentarza
Gość anielka3333

czytalam wpis dziewczyny ze jej ciaza zostala wykryta dopiero w 12 tygodniu tak mi to utkwilo w pamieci ze nie moge przestac myslec.
bylam na usg 4 miesiące po stosunku mam bardzo nuieregularne miesiaczki lekarz powiedzial ze jest porzadku nic sie nie dzieje nie ma ciazy. jednakze mam brazowe brodawki i powiekszoen sutki mnie bola niesamowicie wydaje mi sie (badz tak jest)ze mam lekko brazowy pepoek. bardzo twardy brzuch w okolocy pepka i bola mnie biodra.
przyjmuje od miesiaca tabletki Zoely. czy ciaza jest mozliwa test beta hcg robiony byl 26lutego wynik negatywny.

Odnośnik do komentarza
Gość myszolinka8764

~anielka3333
czytalam wpis dziewczyny ze jej ciaza zostala wykryta dopiero w 12 tygodniu tak mi to utkwilo w pamieci ze nie moge przestac myslec.
bylam na usg 4 miesiące po stosunku mam bardzo nuieregularne miesiaczki lekarz powiedzial ze jest porzadku nic sie nie dzieje nie ma ciazy. jednakze mam brazowe brodawki i powiekszoen sutki mnie bola niesamowicie wydaje mi sie (badz tak jest)ze mam lekko brazowy pepoek. bardzo twardy brzuch w okolocy pepka i bola mnie biodra.
przyjmuje od miesiaca tabletki Zoely. czy ciaza jest mozliwa test beta hcg robiony byl 26lutego wynik negatywny.

ALE TA DZIEWCZYNA ROBILA DO TEGO 12 TYGODNIA JAKIES TESTY Z KRWI ALBO DOMOWE, JAKIES USG CZY COS?

Odnośnik do komentarza

~anielka3333
czytalam wpis dziewczyny ze jej ciaza zostala wykryta dopiero w 12 tygodniu tak mi to utkwilo w pamieci ze nie moge przestac myslec.
bylam na usg 4 miesiące po stosunku mam bardzo nuieregularne miesiaczki lekarz powiedzial ze jest porzadku nic sie nie dzieje nie ma ciazy. jednakze mam brazowe brodawki i powiekszoen sutki mnie bola niesamowicie wydaje mi sie (badz tak jest)ze mam lekko brazowy pepoek. bardzo twardy brzuch w okolocy pepka i bola mnie biodra.
przyjmuje od miesiaca tabletki Zoely. czy ciaza jest mozliwa test beta hcg robiony byl 26lutego wynik negatywny.

Witam!
Na podstawie podanych przez Panią informacji bez wątpienia można stwierdzić, że nie jest Pani w ciąży. Nie ma zatem potrzeby wykonywania kolejnych badań. Nie powinna mieć Pani także powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...