Skocz do zawartości
Forum

Czy moja dieta jest dobra?


Gość aguusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu przeszedłem na tryb odchudzania i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób spożywać posiłki. Najpierw całkowicie przerzuciłem się z jasnego pieczywa na ciemne, wcale nie jadam smażone, w ogóle nie jadam żadnych łakoci i zamiast napoi pijam tylko wodę mineralną gazowaną. Posiłki jadam w odstępach 3/4h i średnio na dzień wychodzi mi ich po 3/4. Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze jadam czy może mam zwiększyć posiłki do 4/5 dziennie. Przeważnie jem:

Rano (ok. 11,00/12.00) musli z mlekiem + bułka ciemna z serkiem, pomidorkiem

Popołudniu (ok.15.00) 2/3 bułki ciemne z dodatkami lub zupa brokułowa lub jakiś inny posiłek

Pod wieczór (ok.18.00) coś lekkiego - jogurt naturalny z owocami lub kefir z ciemną kromką

Wieczór (ok.21.00/22.00) - twarożek lub bułki/chleb ciemny z dodatkami lub jajko sadzone (lub w innej postaci jajka)

PS: Wstaję ok.10.00 i przeważnie kładę się spać o 1.00 lub 2.00 w nocy. Dlatego takie godziny widnieją przy spożywaniu posiłków :).

Odnośnik do komentarza

HEJ JA TEŻ JESTEM NA DIECIE MOIM ZDANIEM W TWOJEJ DIECIE JEST ZA DUŻO PIECZYWA.PIECZYWO CIEMNIE TEZ TUCZY JEŚLI SIĘ GO JE TAK CZĘSTO TYM BARDZIEJ BUŁKI ONE STRASZNIE TUCZĄ.JA SCHUDŁAM NA MOJEJ DIECIE 3 KILO OD 2 TYGODNI I OCZYWIŚĆIE ĆWICZENIE CARDIO CO 2 DZIEŃ JAK BYŚ CHCIAŁA SKORZYSTAĆ TO JEST MOJA DIETA:

ŚNIADANIE GODZ:9 JOGURT NATUTALNY MAŁY DO TEGO PŁATKI FITNESS

DRUGIE ŚNIADANIE :GODZ 12 BANAN ALBO JAKIŚ OWOC

OBIAD:GODZ1 15 WARZYWA NA PATELNIE Z DODATKIEM OLIWY Z OLIWEK DO TEGO PIERŚ Z KURCZAKA ALBO GOTOWANE UDKO SÓL PIEPRZ

PODWIECZOREK:GODZ 17 JOGURT ALBO BATONIK PEŁNOZIARNISTY

KOLACJA:GODZ 19 TUŃCZYK Z DODATKIEM KUKURYDZY BEZ PIECZYWA

ZALECAM DO TEGO TRENING CARDIO PO 15 MNIUT

Odnośnik do komentarza

Dużo poczytałam na temat tego, ile czego powinno się w zdrowej diecie znajdować. Ułożyłam sobie taką 'moją dietę' wraz z planem ćwiczeń na każdy dzień i mam do Was kilka pytań, ale najpierw menu + aktywność :
ś 7:00 - jogurt naturalny + musli z owocami
2ś 11:00 - owoc (np. jabłko)
o 15:00 - zupa lub brązowy ryż/kasza z kurczakiem/indykiem/rybą + jakaś lekka sałatka warzywna
p 17:00 koktajl/mus lub ew. warzywo (np. pomidor, marchewka)
k 19:00 2 kromki ciemnego chleba z białym serem i pomidorem/szczypiorkiem + szklanka mleka
+ w między czasie około 2 litry wody niegazowanej

aktywność:
codziennie - 30 min. jogging + dojazd do i ze szkoły rowerem (razem około 40 min.) + 15 min. skakanka + 15 pompek + 250 brzuszków + ćwiczenia na uda
tylko w soboty - około 2 godziny jazda na rolkach

I teraz moje pytania:
1. Czy czasowe rozmieszczenie posiłków jest ok? - czytałam, że najlepiej nic nie jeść co najmniej 2h przed snem, a skoro chodzę spać około 22/23 to chyba ostatni posiłek o 19. jest okej?
2. Czy ułożyłam zdrową dietę i czy to nie będzie za dużo, żeby schudnąć?
3. Czy przy takiej diecie i takich ćwiczeniach nie wyrobię sobie mięśni?

Chciałabym mieć figurę mniej więcej taką, jaką mają modelki - ale nie, nie chcę zostać modelką - chciałam Wam tylko zobrazować mój cel. Mam 15 lat, 170 cm wzrostu i ważę 54 kg. Chętnie wysłucham Waszych rad i wskazówek, szczególnie jeśli chodzi o ćwiczenia na uda (to właśnie one są moją zmorą). Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja waga jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać.
Ostatni posiłek możesz spożywać o 19, nic złego się nie stanie. Co do ćwiczeń i ich wpływu na mięśnie, to każe ćwiczenia powodują rozrost tkanki mięśniowej, kwestia leży w tym jak szybko. Ćwiczenia aerobowe takiej jak jogging, jazda na rolkach czy rowerze nie powodują szybkiego przyrostu tkanki mięśniowej, szczególnie jeśli wykonywane są bez obciążeń. One głównie spalają tkankę tłuszczową Ćwiczenia rozciągające powodują jeszcze mniejszy przyrost tkanki. Zaś ćwiczenia siłowe typu brzuszki budują masę mięśniową a w znacznie mniejszym stopniu spalają tkankę tłuszczową. Ale nie obawiaj się. Mięśnie brzucha wymagają systematycznych ćwiczeń i dość długiego czasu ich wykonywania.
Jeśli chodzi o ćwiczenia na uda to polecam Ci te:
1.


2.

3.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...