Skocz do zawartości
Forum

Żółty osad na języku przy refluksie przełyku


Gość ala1111

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam żółty osad na języku i nieprzyjemnych oddech. Byłam u lekarza bo bardzo dusiło mnie w gardle. Lekarz zdiagnozował u mnie refluks przełyku (nie robiąc żadnychbadań), zapisał tabletki emanera, które mam brać przez dwa miesiące. Uczucie ucisku znikęło, ale czuje jakbym miała "włosa, nitkę" na języku cały czas połykam ślinę żeby się tego pozbyć. Mam takie pytanie czy żótły osad na języku może być skutkiem brania tabletek? Czy nadal jest cos nietak?

Odnośnik do komentarza

nie nic mi lekarz nie powiedział o diecie jaka powinnam stosować, ale sama wyczytałam na ten temat. Czasami sobie myśle ze jak mi ic nie powiedział to mogę jejść wszystko. W ogóle czy to kedyś mi przejdzie?

Odnośnik do komentarza

Odkąd biorę tabletki to czuję tylko lekki ucisk w gardle, choć czasami się nasila. Przed pójściem do lekarza tak mnie dusiło w gardle że myśłam że się uduszę, czułam samą żółć w jamie ustnej, bolał mnie przełyk, żołądek, nie miałam wogóle apetytu i nie czułam głodu. Wiele nocy nie przespałam, ale odkąd biore tabletki jest duża poprawa. Tak jak napisałam towarzyszy mi jeszcze lekki ucisk w gardle, ale da się normalnie fukcjonować.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem:) i powiem Ci, że zawsze podczas sytuacji stresowych bardziej bolał mnie brzuch. Ale z tego co piszesz, to nie wygląda mi na relfuks. Ja nigdy nie miałam żołtego osadu na języku. Może to brak witamin. Na żołądek i jednocześnie na nerwy pomoże herbatka z naparu z melisy. Wszyscy kojarzą, że melisa uspokaja ale mało kto wie, że łagodzi żołądek. A język może powinnaś oczyszczać kilka razy dziennie szczoteczką?

Odnośnik do komentarza

Ja piję herbatę z rumianku (rumianek jest również bardzo dobry na żołądek). Co do zgagi i odbijania to również miałam i nadal mam. Osad na języku zniknął, jest już ok. Nadal będę brać tabletki tak jak mi lekarz kazał bo pomagają. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.;)

Odnośnik do komentarza

Co do refluksu to odradzam zabawe z emanera. 3 lata przyjmowania leku i mam teraz wiekszy problem jakim jest sibo. Ogromna ilosc osob nabawila sie tego cholerstwa wlasnie przez leki na refluks z kategorii ipp.

Zamiast tego gowna lepiej rano pic sok z cytryny lekko rozcienczony woda, a przy uczuciu zgagi popijac wode z octem jabkowym. Ok 1-2 lyzki stolowe na szklanke wody.

No i oczywiscie dieta oraz uniesienie wezglowia lozka o jakies 15-20cm. Mozna oodlozyc deski itp.

Anyway- gastro nalezy sluchac ale nie slepo tylko weryfikowac zalecenia i pytac o efekt dlugotrwalego przyjmowania leku X

Odnośnik do komentarza
Gość Marco Dalton

Jesli chcesz pozbyc sie twojej dolegliwosco przestan chodzić do tych znachorów w bialych fartuchach .Oni jedyne co ich interesuje to zebys wiecznie do nich chodzila i sie " leczyla" a tak naprawde to twoje zdrowie mało ich interesuje.Za przepisywane leki i zabiegi jezdza na wycieczki ,mieszkają w willach.Mialem podobne dolegliwosci i inne też .Zmienilem moje nawyki kulinarne wyeliminowalem rozne używki i czuje sie jak nowo narodzony. Na wszystkie nasze dolegliwosci matka natura dała nam sposoby na walkę z nimi.Musisz wiedzieć że lekarz nie leczy przyczyn choroby tylko chce usunąć objawy. A na objawy traducyjnie garść tabletek .Mozemy spotkac lekarza o innym podejsciu ale jest ich niewielu.Ale dosyc na temat lekarzy bo tylko czekac jak mnie zaatakoja.Na moje dolegliwosci z refluksem , zgagą ,nerwica,przemeczeniem,bolami glowy,nadcisnieniem,............. Zastosowałem dietę na odkwaszanie organizmu y czyszczenie jelita grubego.Poszukaj to sobie na internecie ,bo jest tego mnustwo.
Ja zaczynam moj dzień od soku z 3 cytryn ecologicznych z ciepłą wodą potem 2 litry wody oczyszczonej (Przefiltrowana przez BRITE z węglem actywnym).Po dwoch godzinach wypijam sok z pomaranchy i zjadam pure z resztek po wycisnietych pomaranczach.Jak jestem trochę glodnyrobie tosty z chleba razowego którego sam piekę ,polewam oliwą z olivek i smaruje przecierem ze świeżych pomidorow.Na obiad duzo warzyw zielonych z małą iloscią miesa.Na kolacje rożne salatki.Chodz tu glownie o diete alkalizującą.Musimy odstawic pewne produkty jak cukier,sol rafinowana ,alkochol,papierosy,bialy chleb,mleko.Zamiast soli kuchennej uzywac soli chimalajskiej albo morskiej nie rafinowanej bez szkodliwych dodatkow.Trzeba pamietać o ruchu na świeżym powietrzu ,dotlenianie naszych komórek jest bardzo ważne.Możesz sięgnąć po porade też zielaza żeby dał ci jakąś cherbatke na noc.Ja piję rożne z miodzikiem. Pamietaj o jedzeniu dużo owoców.Wszystkie owoce i warzywa należy dobrze myć w wodze z sodą spożywczą aby usunąć pestecydy .Musisz unikać produktów przetworzonych czyli jeść potrawy y wyroby przez siebie zrobione.Do tych przemysłowych dodaje sie dużo śćierwa.Ja to wszystko zastosowałem i nie byłem u lekarza 15 lat.Widzę ich tylko jak oddaję krew i przy okazji robią mi analitykę krwi wzmian za oddawanie krwi.Ciągle powtarzają że jestem okazem zdrowia.Nic im nie mowię że to tylko nie dzięki ich kolegom,żeby się nie obrazili i nadal robili mi analitykę.Bede kończył bo trochę sie rozpisałem.Duzo rzeczy możesz znaleść samemu w internecie tylko trzeba trochę poszperać.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...