Skocz do zawartości
Forum

Aparat ortodontyczny ruchomy


Gość Zębacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zębacz

Witam Was :)
Około 6lat temu nosiłem aparat na zęby dolne i górne, ząbki nie do końca mi się wyprostowały. (a problem tkwi w tym, że ja tego aparatu nie nosiłem 'jak trzeba'... chciałbym teraz do niego wrócić, jednak gdy go zakładam, to oczywiście on już nie pasuje...
Czy ortodonta mógłby mi go trochę 'zmodyfikować' żebym mógł nosić ten sam?
Na aparat stały myślę, że nie mam pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Polecam i zachęcam jednak do wyciupania tych dodatkowych pieniędzy i zakupu stałego aparatu. Da o wiele lepsze efekty i "pracuje" 24 h na dobę. Ruchomy aparat może i coś daje, ale prawda jest taka że to jest niewygodne i różnie z tym bywa, w wieku 13 lat dostałem ruchomy który przez 3 lata noszenia ( był 2 krotnie naprawiany) niewiele pomógł. Potem w wieku 17 lat miałem nowy i po kilku dniach noszenia schowałem do szafy bo był tak niewygodny i uwierający że nie dało sie go nosić. teraz mam 24 lata i dalej mam krzywe zęby. Straciłem fortunę na aparaty, naprawy, wizyty u ortodonty, do tego wyrzeczenie w postaci kilku lat noszenia czegoś niewygodnego w gębie. I wszystko to na darmo. dlatego niedługo kupuje stały aparat.

Odnośnik do komentarza

Witaj! mam 12 letnią córkę, której właśnie założono aparat na stały. Wiele lat nosiła aparat zdejmowany. W momencie wyrośnięcia wszystkich stałych zębów ortodonta zasugerował zmianę aparatu na stały, gdyż szybciej koryguje wadę. Aparat zdejmowany wymaga ogromnej dyscypliny i noszenia go min 16 godzin na dobę. Jest to praktycznie niewykonalne. Zastanawia mnie ortodonta, który dorosłej osobie sugeruje zdejmowany aparat. Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się jeszcze z innym lekarzem. Nie wiem z jakiego miasta jesteś. Ja mieszkam w Lublinie i tutaj mogę polecić gabinet pani Agnieszki Lasoty. Miła, cierpliwa i bardzo profesjonalna.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.03.2013 o 22:43, BoneyM napisał:

Aha, i tak jak mówi użytkownik Trick, zakładanie ruchomego aparatu w wieku około 18 lat już ponoć nic nie da. Przynajmniej tak mi mówiło kilku ortodontów z którymi rozmawiałem. Pozdrawiam http://dentysta-torun.com.pl/czy-wolno-leczyc-zeby-z-aparatem-ortodontycznym/

A takie specjalne nakładki to nie są przypadkiem też dla dorosłych? One wyglądają inaczej niż te dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.12.2015 o 12:09, monika.kow79 napisał:

Witaj! mam 12 letnią córkę, której właśnie założono aparat na stały. Wiele lat nosiła aparat zdejmowany. W momencie wyrośnięcia wszystkich stałych zębów ortodonta zasugerował zmianę aparatu na stały, gdyż szybciej koryguje wadę. Aparat zdejmowany wymaga ogromnej dyscypliny i noszenia go min 16 godzin na dobę. Jest to praktycznie niewykonalne. Zastanawia mnie ortodonta, który dorosłej osobie sugeruje zdejmowany aparat. Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się jeszcze z innym lekarzem. Nie wiem z jakiego miasta jesteś. Ja mieszkam w Lublinie i tutaj mogę polecić gabinet pani Agnieszki Lasoty. Miła, cierpliwa i bardzo profesjonalna. http://implantytorun.pl/aparat-na-zeby-ktorego-nie-widac/

16 godzin noszenia, a i tak efekty są mniej widoczne niż przy stałym aparacie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...