Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a cytomegalia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem w 35 t. ciąży. Zrobiłam sobie badanie na cytomegalię (prywatnie gdyż mój gin powiedział że nie ma sensu robić tego badania)
Dziś odebrałam wyniki na cytomegalię. IgG 127 IU/ml (zakres referencyjny: ujemny < 12, wątpliwy 12 -14, dodatni >= 14), IgM 18,8 IU/ml (zakres referencyjny: ujemny < 18, wątpliwy 18 -22, dodatni >= 22)

Czy to oznacza że zachorowałam w trakcie ciąży?? Wszystkie badania USG nie wykazały żadnych wad rozwoju maluszka. Po jakim czasie powtórzyć IgM aby wynik uwiarygodnić?? Czy powtórzyć tylko IgM czy IgG też??

Odnośnik do komentarza

Planujemy z mężem dziecko. Przed planowaną ciązą zrobiłam na własną rękę badania na cytomegalowirusa. Całe szczęście, że zrobiłam bo wyszło IgG- 69.900 U/ml IgM- 1,73 index. Robiłam w czerwcu 2013. Wynika z tego, że przechodzę cytomegalie. zrobiłam awidność IgG i wyszła 65.6%. Po dwóch miesiącach czyli w sierpniu zrobiłam znowu IgM, aby sprawdzić czy spada okazuje się,że wynosi IgM-2.00 index.Co robić? czemu nie spada IgM?Dlaczego wzrosło? kiedy mogę starać się o dziecko?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...