Skocz do zawartości
Forum

Częste torbiele i nieregularne miesiączki a endometrioza


Gość bernadka2020

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bernadka2020

Pojawiały się od kąd miałam pierwszy okres często torbiele ,miałam polipy endometrium i zabieg łyżeczkowania, nawet po zabiegu doszło do przekształcenia ciałka żółtego w torbiel ,zmieniam często lekarzy ginekologów bo nie umieją mi pomóż, jeden twierdził że mam nie dorozwój jajników, mam zaledwie 18 lat zaznacze że w wieku 12 lat miałam wykształcone piersi i ogromny trądzik , krwawić rozpoczełam w wieku 14 lat, mam ostatnio częste bóle miednicy mniejszej lekarz rodzinny twierdzi że to początki endometriozy ,poniewaz od zawsze mialam miesiaczki po 2-3 tygodnie calkowicie rozlegulowane i bolesne, w dzien krwawienia po braniu luteiny zrobilam badania hormonalne ktore wyszly dobrze , mam problemy z parciem na mocz i bakterie liczne w moczu , bardzo liczne nabłonki płaskie, leukocyty 10-20 w polu widzenia tak samo krwinki czerwone crp jest trzy krotkie powiększone, posiew wskazał na brak bakterii , chcę wiedziec czy to zapalenie zwiazane ze sprawami ginekologicznymi i czy rzeczywiście są to początki endometriozy.. Mam zaparcia , brzuch jest znacznie powiekszony wyczuwam lewy jajnik który sprawia mi wielki ból ostatnio , często mam biegunki, dodam że usg jamy brzusznej nic nei wykazało

Odnośnik do komentarza
Gość dodzia17

mialam juz 3 torbiele teraz od pol roku ich nie mam poniewaz zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne i poki co ich nie ma teraz od 4 dni bire inne tabletki poniewaz musialam zniemia na cilest i niestety kiedy dostalam okres mam go tydz i 1 dzien przerwy i teraz mam uplawy bardzo duzo i brazowe czasem pojawia sie normalnie krew trwa to juz 3 dni nie wiem co to jest boje sie ze to moze znowu moze torbiel albo cos z tym zwiazane chociaz bylam u gineologa w styczniu i powiedzial ze nie ma torbiela i wszystko jest w porzadku i nie wiem bo czuje ze jednak cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza

Witam!
Obecność licznych bakterii, krwinek leukocytów i nabłonków w moczu świadczy o infekcji układu moczowego. Za tym rozpoznaniem przemawia również fakt podwyższonego CRP oraz problemów z parciem na mocz. Należy niezwłocznie wdrożyć odpowiednie leczenie. Co do stwierdzenia endometriozy to często w celu potwierdzenia rozpoznania konieczne jest wykonanie zabiegu operacyjnego i pobranie wycinków. Powinna Pani regularnie kontrolować się u ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...