Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek a pominięcie pierwszego dnia przyjmowania


Gość drzewo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne z novynette na madinette. Niestety źle zrozumiałam informacje zamieszczone w ulotce jak je barć po zmianie a zapomniałam się dopytać lekarza. W związku z czym po 7 dniowej przerwie zamiast wziąć pierwszą tabletke madinette 8dnia wzięłam ją 9tego (tj dotychczas brałam we wtorki a teraz wzięłam w środę ). I tu jest moje pytanie czy robiąc ten 1 dzień przerwy spowodowałamtylko przesunięcie okresu o 1 dzień czy spowodowało to nie pełne działanie tabletek a tym samym niepełną ochronę ? teraz się trochę denerwuję bo wczoraj ( niedzielę ) odbył się stosunek czyli po 5 dniach stosowania nowych tabletek i mam obawy czy na pewno tabletki dobrze zaczęły działać ... Czy był ktoś w podobnej sytuacji a może zna odpowiedź na moje rozterki ?

Odnośnik do komentarza
Gość Justynaaa25

Witam, zwracam się z pytaniem do was i eksperta. Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Poprzednie zażywałam 3 miesiące (były to moje pierwsze tabletki). Zażywałam je o godzinie 12. Ostatnią tabletkę zażyłam w piątek. Teraz miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania pierwszego dnia krwawienia z odstawienia. Dzień ten wypadł na wczoraj, wtorek. Niestety zapomniałam wziąć tej tabletki. Chciałam zmienić godzinę na wieczorną, tak 20-21. Dziś wstałam o godzinie 6 i od razu połknęłam tą tabletkę. Pytanie moje jest takie, czy mogę zastosować tutaj zasadę 12stu godzin i dzisiaj wziąć normalnie tabletkę o 20? Czy wszystko będzie w porządku? Nie minął tydzień od tabletki z ostatniego opakowania, więc wiem, że wciąż jestem zabezpieczona, jednak chciałabym wyjaśnić sytuację z nowym opakowaniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...