Skocz do zawartości
Forum

Zmęczenie, duszności i niemożność skupienia uwagi a nerwica


Gość Hipogryfka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hipogryfka

Witam, mam 22 lata, nie biorę żadnych leków oraz nigdy na nic nie chorowałam. Ostatnimi czasy zauważyłam dosyć niepokojące pogorszenie zdrowia.

Od pewnego czasu (ok 3 miesięcy) towarzyszy mi ciągle uczucie zmęczenia, "mroczki przed oczami", brak koncentracji i zupełna niemożność skupienia swojej uwagi na czymkolwiek (włączając w to zwyczajną rozmowę - nie jestem w stanie skupić się na tym co rozmówca chce mi powiedzieć, nawet nie mogę skupić na nim wzroku, towarzyszy mi dziwny oczopląs) i bardzo pogorszył mi się wzrok (ostrość widzenia).

Mam ogromny apetyt (mimo tego waga utrzymuje się na stałym poziomie) oraz bóle mięśni i kości, napady duszności i poczucia gorąca, jakby nagle temperatura mojego ciała podwoiła się.

Przez ten okres czasu cały czas jestem chora - łapię przeziębienie za przeziębieniem, nabawiłam się również wysypki skórnej oraz drgawek mięśni.

Pracuję w sklepie, więc objawy te bardzo utrudniają mi codzienne funkcjonowanie.

Byłam u lekarza zarówno rodzinnego, endokrynologa jak i dermatologa (w związku z w/w wysypką) ale zarówno badania krwi jak i moczu nic nie wykazały: od morfologii aż po badania przeciwciał na chorobę Hashimoto i inne zaburzenia tarczycowe. Wszystkie wyniki w normie.

Szukając po internecie objawów natrafiłam na forum dla osób z nerwicą i wszystkie moje objawy idealnie pasowały do objawów zaburzeń nerwicowych. Właściwie nic nie stało się w moim życiu, co mogłoby być swoistym "zapalnikiem" jakichkolwiek zaburzeń na tle nerwowym (żadnych tragedii, zerwań, stanów depresyjnych czy utraty pracy) niemniej jednak nie mam innego pomysłu co do przyczyny w/w objawów, a chcę je jak najszybciej wyeliminować, bo przeszkadzają mi w życiu codziennym, a planuję wyjazd za granicę i podjęcie dalszej nauki, więc chciałabym być okazem zdrowia ;)

Gdzie powinnam się udać jak i również jakie dodatkowe badania zrobić? Jeżeli nie jest to nerwica to co innego to może być i do którego lekarza mam się udać?

Będę wdzięczna za każdą sugestię ;)

Odnośnik do komentarza

podaj wszystkie wyniki jakie masz wraz z normami razem z usg itd.wszystko co masz. ja bym obstawiala problemy w tarczyca mialam to samo. mam hashimoto i niedoczynnosc oraz anemie. wszyscy lekrza na pocztaku tez mowili ze too na pewno nie od tarczycy. bylo naprawde ciezko to wyszukac/zdiagnozowac. jest ciezko trafic na dobrego endokrynologa naprawde uwierz mi. jesli lekarze nie moga sie doszukac chorob zawsze zwalaja na nerwice, bo do niej mozna przepisac wszelkie objawy.proponuje wpisac w wyszukiwarce hashimoto i tam poszukac forum i przedstawic swoj problem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

może to po prostu niedobór potasu? zrób koniecznie jonogram a przekonasz się, jaki masz poziom potasu we krwi... sama miałam podobne objawy i właśnie przyczyną był brak odpowiedniego stężenia potasu w moim organizmie, teraz zmieniłam dietę, przyjmuję pastylki ketalin+ i powoli wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...