Skocz do zawartości
Forum

Brak uzdolnień i wykształcenia


Gość szary_dzien

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szary_dzien

Witam, jak w temacie, jestem chlopakiem, skonczylem nie dawno szkole srednia, bez matury, i ogólnie mam problem z tym, że nie umiem nic robić, ojciec nie nauczyl mnie nic, bez męskiego wzorca nie znam sie na niczym, na autach, na budowlance, ogolnie boje sie maszyn i takich robót, nie jestem przystojny i wysoki aby samym wyglądem przyciagac ludzi, nikt mnie nie potrzebuje takie niewiadomo co, boje sie że sobie nie poradze w zyciu, bo jeśli ktoś nie jest robotny (nie ma do tego drygu) to chociaz powinien byc madry i sie uczyc, a ja tez sie nie uczylem i nie jestem wykształcony, a rzeczy na których sie znam są bezużyteczne w życiu, bardziej jak hobby, a nie mam nic na pierwsze miejsce, nie jestem bogaty, mam jeden plan bo naprawde jestem dobry w czyms, ale potrzeba kilka tysiecy bym mogl sie tym zajmowac, a co w miedzyczasie mam robic? Jak uzbierac tyle?

Czuje sie jak odrzut spoleczenstwa, i ze bede chodził kradł bo jak inaczej mam zarabiac bez zadnych uzdolnien i wyksztalcenia, jestem bardzo niezaradny nie umiem nic na szybko wykręcić, z reszta nie mam do kogo isc, jestem bez wyglądu zerowego, nie mam przyjaciol, jestem samotnikiem, a pieniadze na drzewie nie rosną. jakos musze w zyciu trwac jeszcze tyle czasu!

Obecnie pracuje ale fartem mam nie ciezka robote ale za kilka miesiecy sie skonczy, i nie wiem co ja wtedy zrobie. Nie mam w niczym doswiadczenia, nie mam mysli samobojczych, ale nie radze sobie juz, boje sie ze skoncze w wiezieniu jesli nie bede umial czegos robic, pomozcie

Odnośnik do komentarza
Gość niewłaściwa

To bardzo przyjemnie jest coś umieć zapewniam cię..ale nie załamuj się, że nie umiesz, tylko pomyśl jak mógłbyś sprzedać swój czas i siłę fizyczną, którą jako facet masz.
A poza tym każdy na początku płaci frycowe, więc się przygotuj na różne zagrywki pracodawców i pilnuj tylko, abyś miał co jeść. Myśl z wyprzedzeniem.
trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Witaj.Wiesz mój ojciec jedynie nauczył mnie wędkować,dalej to metoda prób i błędów,pomału a do przodu.Myślisz o interesie z wkładem własnym,zależnie z jakiego regionu Polski jesteś,podstawa to weryfikacja potrzeb danego regionu(ach ten wkład). Zastanów się nad czymś długoletnim,staż,pomocnik itd.nie zasłaniaj się wykształceniem,znam osoby co maja wyższe a tym z zawodowym do pięt nie dorastają,to nie jest wyznacznik.Osobiście uważam że jeżeli nie masz znaczących zobowiązań,to warto imać się pomału tego co możesz,uzbierać na wynajem,transport i zaczepić się na początek o agencje w innym kraju.A jeśli masz to w czym jesteś dobry,to zmierzaj do rozwoju tego i nie poddawaj się niepowodzeniom.Masz parę miesięcy,nie czekaj z nową pracą do ostatniego dnia. Dlaczego boisz się maszyn?

Odnośnik do komentarza
Gość Zdzichosław

nie jedźcie tak po nim; wystarczy ze ma depresje, albo inne problemy psychiczne i nawet jak się stara to się nie nauczy;
poza tym może miec mega zaniżoną samoocenę;
może rodzice się znęcali psychivznie i go na maxa zgnoili, i zniszczyli mu samooceną - a tak to wygląda;
fajnie jest szufladkowac innych, ze ten to len, a ten to ktośtam jak się normalnie rozwijało, miało czas i przestrzeń na rozwijanie zainteresowań, nikt nie ubliżał, nie wyśmiewał i nie zastraszał;

nie martw się stary; będzie ci bardzo trudno, bo masz tą samooceną zjechaną, ale czas i tak leci, pomyśl co byś chcial robic za 5 lat, cfzego się chcesz nauczyć i po trochu , systermatycznie do przodu; bądź fair dla innych - to może spotkasz kogoś kto będzie Cię szanował za to że tak się starasz i jestes fajny i pomoże; najważniejsze to się nie poddawać; niektórzy mają gorszy start, więcej pracy do wykonania, ale za to potem są mądrzejsi ;) buziak

Odnośnik do komentarza
Gość jakich wiele

no tak

Kochany masz jedno zycie !

albo zyjesz albo ni :)

poczytaj o afirmacji

o podswiadomosci

czytaj i nie grzesz wiecej :)

Jestes dzieckiem Bozym -czy Bog stworzylby KOgos nieudanego ?

Nie!!!
Bog jest miloscia , dobrocia i radoscia - to tylko zly podpowiada Tobie takie stany!!!!!!!!!!!!!!

Jestes Cudowny -taka jest prawda :)

NO!

Allleluja i do przodu :)

Kochaniutki -usmiechnij sie :)

Odnośnik do komentarza
Gość szary_dzien

Moi mili, to nie jest tak ze jestem leniem, no moze troche, ale ja nie mialem warunkow ani pieniedzy by rozwijac pasje a moi rodzice tez nie sa wyksztalceni, nie zachecali mnie, bili, ciagle byl alkohol, ucieczki z domu i spanie na klatce, i to w wieku 10 lat już.

Myslicie ze taki dzieciak po dramatach w domu wstanie rano usmiechniety i pojdzie grzeczniutko do szkoły sie uczyc? Jak od tygodnia nic nie jadł i pił tylko kranówe? I co jeszcze mam nie myslec o podstawowych rzeczach a siedziec z ksiazką wsrod krzyków i policji? Nienormalni jestescie? Oceniacie a wam mamusia robi obiadki - mnie nie.

Chodzilem kradlem ze sklepow bo musialem (juz w wieku 8 lat), czas lecial, nauka poszła w las , a jak mowie do majsterkowania nie nabrałem nigdzie wprawy, umiem jedną rzecz i rozwijam sie w tym z dnia na dzien, ale by zacząć na powaznie musze miec troche pieniedzy, długa historia.. ale wierze w sukces, moze tak jest ze ktos cale zycie ma lipe by w koncu mu sie poszczescilo w czyms, wierze w los.

Staram sie z dnia na dzien, ciezko pracuje, ale boje sie ze braknie w koncu sił albo środków, i trafie do wiezienia

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Moze idz dalej do policealnej szkoly? Jakies kursy porob?
Moze zrob sb kurs na wòzki widlowe?
Nie poddawaj sie!
Walcz! :-)

Ja w 18r koncze lo zaoczne (po zsz-cie 2l mam) i tez bez matury i nie wiem co dalej.
Aktualnie Nie pracuje.
Pisz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...