Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych.


Gość alessandra25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alessandra25

Witam serdecznie.
Zażywam tabletki antykoncepcyjne Naraya. Nie zdarzało mi się nigdy o żadnej zapomniec, jednak w czasie ostatniego opakowania zapomniałam aż trzy razy. Zażywam tabletki między godziną 20 a 23. Trzy razy przyjęłam tabletkę ok. 9.30-10.00 rano i zastanawiam się, czy powinnam uznać, że przyjęłam je po upływie 12 godzin, czy też nie? Dodam, że dwie z nich pominęłam w 3 tygodniu. W tym czasie bardzo uważałam i stosowałam z partnerem dodatkowe zabezpieczenie. Jednak najważniejsze moje pytanie brzmi: czy teraz, gdy robię jak zwykle 7-dniową przerwę, i po tej 7-dniowej przerwie zaczne nowe opakowanie tabletek, to znowu będę w pełni chroniona? Czy fakt, że zapomniałam tych 3 tabletek, nie sprawił, ze mój organizm sie "rozregulował"?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 18 lat. Od lipca zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne Artizia. 23-ego powinnam wziąć pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie, ale zapomniałam. Zdałam sobie z tego sprawę dopiero wczoraj wieczorem, a więc od razu przyjęłam jedną tabletkę. Zastanawiałam się czy nie wziąć od razu 3-ech zaległych tabletek, ale bałam się, że to może być za duża dawka na raz. Dzisiaj mam zamiar wziąć kolejną tabletkę o zwykłej porze. Nie wiem tylko, czy może nie powinnam wziąć tych 2 zaległych tabletek na raz razem z tabletka, którą powinnam normalnie wziąć? Czy to nie za dużo? I czy jest jeszcze jakiś sens przyjmowania tych tabletek w tym miesiącu, czy będą one miały jakąś skuteczność jeszcze po takim wyskoku? Poza tym 23-ego i 25-ego doszło do stosunku, ale nie pełnego (chłopak nie skończył we mnie) - czy są duże szanse na zajście w ciążę (jeszcze jestem na etapie, że kończy mi się okres)?
Bardzo proszę o pomoc, jestem zmartwiona i zmieszana :(

Odnośnik do komentarza

Witam, chodzi o to że, połknęłam pierwszą tabletkę po przerwie, no i około godziny później dostalam biegunki. Dlatego przeczytałam gdzieś w internecie, że należy przyjąć nową tabletkę z nowego opakowania, jednak ja go nie miałam. Dlatego wzięłam i przeczytałam, że wystarczy, że połkniesz ostatnią tabletkę z blistra i po prostu cykl zakończysz dzień wcześniej. Czy jeśli tak zrobiłam z tabletkami DAYLETTE to jest ochrona przed ciążą?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli przyjęła Pani dodatkowo ostatnią aktywną (białą) tabletkę to postępowanie było prawidłowe i nie ma ryzyka obniżenia ochrony antykoncepcyjnej. Do czasu zakończenia tabletek aktywnych należy zakupić rezerwowe opakowanie i przyjąć brakującą tabletkę lub skrócić o jeden dzień przyjmowanie aktywnych tabletek. W drugim wariancie należy w dniu ostatniej aktywnej tabletki rozpocząć przyjmowanie tabletek placebo (zielonych). Jeśli przyjęła Pani tabletkę placebo (zieloną) to należy traktować sytuację jako pominiętą tabletkę. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Moja dziewczyna zaczela brac tabletki antykoncepcyjne. Pierwsze dwa miesiace brała je tak jak nalezy natomiast w trzecim miesiacu wziela 5 tabletek po czym az 7 pominela nastepnie zaczela zazywac kolejne tabletki (7 pominietych zostawila w opakowaniu) 4 dni po ponownym braniu tabletek mielismy stosunek.. Jakie jest ryzyko ciazy? Czy byla wtedy czesciowo chroniona?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Sylvie20. Ostatnią tabletkę zawsze brałam w czwartki, jednak właśnie zorientowałam się, że jutrzejsza tabletka gdzieś mi wypadła, nigdzie jej nie ma. Dzisiejszą przyjęłam tak jak zawsze, i współżyłam. Co powinnam teraz zrobić, pominąć tę jedną tabletkę? Nic się przez to nie stanie?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Tabletki anty biorę od 5 lat. Pominęłam jedną tab (1fazową). Nie wiem jednak kiedy. Dziś (wtorek) zorientowałam się, w ostatnim dniu brania tabletek, że została mi jeszcze 1 tabletka. Nie chcę by zmienił się dzień w którym dostaję krwawienie z odstawienia, od jutra zaczynam więc 7-dniową przerwę. Chciałabym wiedzieć czy skuteczność preparatu została zachowana, a jeśli nie to jak długo mam się dodatkowo zabezpieczać. W czasie przerwy? Przez pierwsze 7 dni nowego blistra? Przez cały?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki Naraya Plus od roku, pominełam 9 i 10 tabletkę, 10 tabletkę przyjęłam 10 godzin od normalej pory, ale już wystąpiło krwawienie. W dniu w którym powinnam przyjąć 10 tabletkę doszło do pełnego stosunku. Czy powinnam przyjąć tabletkę "po"? Jeszcze nie minął na nią czas, więc proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie wzięłam pigułki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu (w poniedziałek, a pigułki miałam jeszcze brac do piątku). Zdecydowałam ze skończę już opakowanie i zrobiłam przerwę szybciej pomijając te 5 ostatnich tabletek. Czy kolejne opakowanie powinnam rozpocząć normalnie po 7 dniach od odstawienia tj w następny poniedziałek? I najważniejsze, czy pomimo nie wzięcia tych 5 pigułek i przyspieszenia przerwy skutecznosc antykoncepcyjna została zachowana? Dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam, pominełam tabletke w 3tygodniu opakowania , 5 dni wcześniej współżyłam . Do końca opakowania mam 3 tabletki ponieważ nie potrzebuje ochrony antykoncepcyjnej przez najbliższy miesiąc czy moge zrobić tą przerwe miedzy opakowaniami żeby mieć pewność , że wystąpi krwawienie czy jednak muszę zrobić tą przerwe?

Odnośnik do komentarza

Witam. W 3 tygodnia zarzywania tabletek pominelam jedna w piatek. Uplynelo wiecej niz 12 godzin w sobote rano wzielam ta z piatku a wieczorem juz normalnie. W piatek i sobote odbylam stosunek przerywany. Czy gdy zarzyje drugie opakowanie bez robienia 7 dniowej przerwy jesr duze ryzyko ciazy?

Odnośnik do komentarza

witam. chcialabym sie dowiedzieć co nalezy zrobic w przypadku pominiecia 3tabletek w 1tyg i wtedy skonczylam je brac poniewaz dostalam miesiaczke a wyczytalam w internecie ze musze odstawic tabletki i zaczac od nowa jak dostane druga miesiaczke bo ta pierwsza to byla tylko z odstawienia trwala ona z 3 dni a teraz po ok max2 tyg znowu dostalam i z pierwszym krwawieniem zaczelam kolejny blister czy dobrze zrobilam to nie jest za wczesnie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną w 3 tyg (18). Zorientowałam się na drugi dzień i przyjęłam obie na raz. Dokończyłam opakowanie i postanowiłam zrobić 7 dniową przerwę. Dziś minie 2 dzień tej przerwy (czyli nie wzięłam 1 tabletki zalecanej z nowego opakowania), mam pytanie czy jednak zacząć brać od dziś nowe opakowanie(jeśli tak to czy od 1 czy od 2 tabletki z opakowania) czy już dokończyć tą 7-dniową przerwę?Co w takiej sytuacji z zabezpieczeniem przed ciążą? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki Diane 35 zawsze o 20. Zaczynam 5 opakowanie. Niestety dzisiaj zapomniałam wziąć czwartą tabletkę z 5 opakowania. Przyjęłam ją dopiero rano o 8.10 (12 godzin i 10 minut). Ponownie wystąpiło krwawienie pomimo przyjęcia tabletki. Rano współżyłam z chłopakiem (skończył w środku) oraz w tygodniu poprzednim. Nie używaliśmy żadnej innej metody antykoncepcyjnej. Czy prawdopodobieństwo cięży jest duże? Jak powinnam się zachować? Czy 12 godzin jest czasem umownym? Tabletka zadziałała?

Odnośnik do komentarza

Witam. W ostatnim czasie zapomniałam paru tabletek antykoncepcyjnych. Dwóch w pierwszym tygodniu i jednej w drugim tygodniu. Dostałam obfite krwawienie. Obecnie przyjmuje dalej tabletki antykoncepcyjne zgodnie z dniem. Co mam robić ? Proszę o pomoc !!

Odnośnik do komentarza

Kobieta 22 lata Pominęłam 17 tabletkę w 3 tygodniu (biorę tabletki Teenia o godzinie 20.50), przypomniałam sobie o tym dopiero na drugi dzień po 21 i zażyłam dwie tabletki 17 i 18 na raz. W dniu kiedy zjadłam dwie tabletki współżyłam z narzeczonym bez zabezpieczenia, a wcześniej 4 dni przed dniem w którym wzięłam dwie pigułki. Czy jest ryzyko ciąży, czy mam odrazu po skończeniu starego opakowania rozpoczynać nowe?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Belara od kilku miesięcy. Dziś powinnam zażyć ostatnią tabletke z blistra, jednak zauważyłam, że przez ostatnie dni jedną pominęłam. Dziś(czwartek) powinna być ostatnia, prawdopodobnie nie wzięłam tabletki w poniedziałek, natomiast we wtorek i środę już normalnie. Co zrobić w takim wypadku? Współżyłam z partnerem we wtorek, bez dodatkowego zabezpieczenia, czy ochrona antykoncepcyjna została zaburzona. Chcę dodać, że mam stwierdzony zespół policystycznych jajników

Odnośnik do komentarza

Witam,od 2 lat regularnie biorę yasmin,w czwartek powinnam wziąć po 7-dniowej przerwie tabletkę lecz zapmniałam czy dzisiaj czyli w piątek o 20 wziąć dwie naraz czy zrobić 1-msc przerwe?dodam że stosunku nie było.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość polinka123

Jeśli często Ci się zdarza zapomnieć o tabletce to może zastanów się nad zmianą środka antykoncepcyjnego? Ja włąsnie z powodu mojego gapiostwa zamieniła tabletki na plastry i teraz tylko raz w tygodniu muszę pamiętać o zmianie :D

Odnośnik do komentarza

Witam, drugiego dnia w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zapomniałam o tabletce. Wzięłam ją dopiero następnego dnia, po około 16 godzinach. Dodam, że uprawiałam seks wcześniej, przed pominięciem tabletki oraz parę dni później, jednak juz normalnie przyjmowałam tabletki. Dowiedziałam się jednak, że po pominięciu tabletki powinno sie stosować dodatkowe zabezpieczenie. Czy występuje u mnie ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...