Skocz do zawartości
Forum

Długi okres u natolatki


Gość aniaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i od ponad trzech lat miesiaczkuje. Moje miesiaczki zazwyczaj były dosc dlugie cos, ok. 10 - 14 dni, cykl tez rozny, bo czasami trwał 16 dni, a czasami 2 miesiace. Nie przejmowałam sie tym, bo wiem, że w okresie dojrzewania tak jest. Zaczełam sie tylko teraz martwic, bo mój okres dzisiaj trwa 17 dzien. Nie wiem co mam zrobic, czy to moze byc cos powazniejszego, czy dojrzewanie?

Odnośnik do komentarza

Proponuję wizytę u ginekologa. Przebada, zrobi usg i będzie wiadomo, czy wszystko ok. W razie czego zrobi dodatkowe badania. Jesteś młoda, dbaj o zdrowie. Takie miesiączki nie są normalne. Mogą oznaczać jakieś zaburzenia hormonalne lub torbiele, a może są po prostu reakcją na jakiś stres, zmianę diety. Ciężko coś stwierdzić bez badania. Najlepiej od chwili miesiączkowania odwiedzać ginekologa raz na pół roku na badaniach kontrolnych, nawet jeśli się nic nie dzieje. Wtedy jest pewność, że wszystko jest w porządku. ważny jest dobór dobrego lekarza, więc warto popytać, który jest dobry i chodzić do jednego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...