Skocz do zawartości
Forum

Astma w ciąży


Gość nadinka82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadinka82

Witam, choruję na astmę alergiczną, jestem w 3 miesiącu ciązy. Od początku ciązy moja astma uległa zaostrzeniu - nie mam czestych ostrych ataków ale czesto odczuwam dyskomfort. Przed ciązą czulam sie lepiej brałam oxis i pulmicort - leki wziewne 1xdziennie. Teraz lekarz zwiekszyl dawke leków do 2xdziennie. Strasznie sie boję ze zaszkodzę dzidziusiowi. Dusic sie nie mogę a leków boję sie brac. Czy są jakies leki bepieczne w ciązy, które moge wziewac?? Czy są osoby w podobnej sytuacji?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

basiowa nie masz racji, sterydy są w ciąży przy astmie wręcz wskazane (pulmicort jest sterydem).
Ja zażywałam w obu ciążach pulmicort na stałe i doraźnie ventolin (salbutamol wziewny) przy nasileniu duszności.
Oba moje chłopaki są zdrowe :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Obydwa leki, które Pani wymieniła mają napisane w ulotce, że w czasie ciąży można je stosować tylko wtedy gdy: "w opinii lekarza oczekiwana korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu". Proszę zatem porozmawiać z lekarzem pulmonologiem, który prowadzi Pani leczenie. Specjalista na pewno kompetentnie zmodyfikuje leczenie, tak by było bezpieczne dla dziecka i dla Pani. Zdecydowanie proszę zatem skonsultować się z lekarzem - odstawienie leków może być bowiem niebezpieczne dla Pani zdrowia, tj. również dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Gość martyna9610

Witam , jestem w 16 tyg ciąży przed ciąża miałąm astme oskrzelową nieleczoną w 10 tyg ciazy dostałąm od pani alergolog Budesonide easyhaler 400 . Nie wiem co robic , czy brac ten lek czy nie ? boje sie o dziecko, jeszcze wspomne ze od czasu do czasu biore dwa wziewy ventolinu ale bardzo rzadko poniewaz nie mam napadó astmy. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...