Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe nawroty stanu zapalnego pochwy


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu ciagle mam nawroty grzybicy pochwy najczesciej objawia sie to po miesiaczce czesto zmieniam podpaski nie stosuje tamponow bo mam wzmozona infekcje.Jem duzojogurtow stosuje tez dodatkowe globulki z kwasem i myje strefy intyne zelem Laktacyd ale niestety od wakacji ciagle mam nawroty grzybicy nie wiem jak mam sobie z tym juz radzic moja ginekolog ciagle wypisuje mi globulki dopochwowe a za miesiac znowu dzieje sie to samo. mam stalego partnera w czasie gdy zauwazam u siebie infekcje on smaruje sie chlotrimazolem. Prosze o rade

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku nawracających infekcji grzybiczych warto wykonać wymaz z pochwy oraz zastosować celowane leczenie przeciwko drobnoustrojowi wywołującemu infekcję. Być może Pani problem wynika z niedoleczenia partnera. Do czasu całkowitego wyleczenia obojga partnerów potwierdzonego wynikami badań należy powstrzymać się od współżycia. Inną przyczyną nawracających infekcji może być choroba ogólnoustrojowa np. cukrzyca. Warto rozszerzyć diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

Ja również mam co miesiąc stan zapalny pochwy a jeszcze nigdy niewspółżyłam i nie mam i nigdy nie miałam żadnego partnera. Więc skąd te ciągłe infekcje ból i stany zapalne ? Czy to coś groźnego ? Czy przez te ciągłe infekcje mogę stać się bezpłodna ? Dodam że mam chorobę nietrzymania moczu i problemy z oddawaniem moczu. Czy te infekcje mogą być od tego ?

Odnośnik do komentarza

Może masz infekcję bakteryjną, najpierw zrób wymaz z pochwy i cewki moczowej oraz posiew z moczu. Po leczeniu antybiotykiem i w trakcie takiego leczenia warto jest stosować probiotyki ginekologiczne. Jak miałam infekcję wywołaną przez Escherichie coli to zażywałam provag, doradziła mi go koleżanka, która zażywała go w ciąży i nie miała dzięki niemu żadnych problemów intymnych. Probiotyk ochrania cały układ moczowo i pochwę przed niekorzystnymi bakteriami i grzybami. Możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza

Niestety tak jest, tez miałam ten problem pare lat temu. Czasem jest tak, że po okresie kiedy organizm jest osłabiony namnażają sie patogenne bakterie, wówczas nas swędzi, piecze i rozwija sie infekcja. Dobrze jest zaraz po okresie wzmocnic flore np probiotykiem, dopochwowy (np Lactovaginal) działa szybko wiec jest skuteczniejszy i wystarcza założyc 1-2 kapsułki i jest ok. Jeśli nie, to są tez doustne np. Provag ale zażywa sie je seriami, z tego co wiem kuracja trwa 21 dni. No i podstawa to dobry płyn do higieny intymnej, świetne są te z serii Lactacyd, są nawet dla osób ze skłonnoscia do infekcji.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, zrób badania, jeśli będzie stan zapalny to wylecz go dokładnie, bo faktycznie długotrwały nieleczony stan zapalny może prowadzić nawet do bezpłodności i innych powikłań. Dlatego jeśli coś się dzieje z organizmem trzeba to przebadać. Ból jajnika to niekoniecznie coś poważnego. Polecam badanie. Lepiej dmuchać na zimne:)

Odnośnik do komentarza

Ja pomimo że dostaję leki i tak co miesiąc mam zapalenie.
Dodam że mam nietrzymanie moczu - czy te stany zapalne mogą być od tego ? I co z tym że tak boli mnie macica i jajniki ? Co z tym zrobić ? Jakieś domowe sposoby ? Pytam bo wizytę u ginekologa mam dopiero 1 lutego. I czy z takiego powodu lekarz może zrobić mi hospitalizację. Ten stan zapalny pochwy mam co miesiąc.

Odnośnik do komentarza

I skąd u osoby niewspółżyjącej czyli u mnie takie ciągłe infekcje i stany zapalne ?
I jak leczy się taką dziewicę ? Ja niczego nie włożę do pochwy więc czy są jakieś leki doustne które wyleczą mój co miesięczny stan zapalny pochwy ? Wiem że tyle leków doustnych uszkadza mi wątrobę i żołądek ale jak włożyć cokolwiek do pochwy skoro w czasie miesiączki nie mogę stosować nawet tamponów. I czy leki doustne są tak samo skuteczne jak dopochwowe ?

Odnośnik do komentarza
Gość tylko zsiadłe mleko

Ja meczę sie 4 lata z niustającymi zapaleniami pochwy, sromu, cewki moczowej i pęcherza. Problem zaczął sie po długotrwałej antybiotykoterapii. Trwające praktycznie bez przerwy zapalenia bakteryjne i ponoć grzybicze (choć od momentu, kiedy zaczęłam robić wymazy, grzyb nigdy nie wyszedł w badaniu- to świadczy o poziomie wiedzy "lekarzy") odebrały mi radość życia. Byłam u 3 ginekologów, kilku lekarzy rodzinnych, którzy wcisnęli we mnie ogrom globulek i antybiotyków. Koszty "leczenia" szacuję na ok. 10.000zł. Po ostatniej antybiotykoterapii, kiedy momentalnie nastąpił kolejny nawrót, powiedziałam dość. Postanowiłam zastosować zsiadłe mleko. Dodam tutaj,że wszystkie te "genialne" probiotyki nie przynosiły żadnych efektów. Mało tego, po każdej globulce probiotyku typu Lactovaginal, Iladian itd. stan zapalny momentalnie sie zaostrzał. W wymazach natomiast wychodziły pojedyncze bakterie kwasu mlekowego lub ich całkowity brak. Wzięłam ogrom probiotyków doustnych- efektów brak. Stosowałam również 4 razy szczepionke niemiecką Gynatren- bez efektów. To jest po prostu przemysł farmaceutyczny i wciskanie ludziom drogiego gxxxx. Dodam, że partner był "leczony" wielokrotnie, jednak sama zauważyłam, że u mnie występuje samozakażenie.
Wypróbowałam w desperacji na sobie zsiadłe mleko- dopochwowo i od pierwszego dnia zaobserwowałam momentalną poprawę. To dało mi do myślenia. Stosuję od ok. miesiąca i efekty są nieporównywalne z żadnym "probiotykiem" i tym bardziej - antybiotykiem.
A lekarze............no cóż potrafią tylko rozkładać ręce. Jeśli nie umieją wyleczyć takich dolegliwości (co w XXI wieku powinno być banalnie proste), to jak mają wyleczyć np. raka?
Ostamtio natrafiałm na świetne wykłady naturopaty p. Jerzego Zięby na You Tube. Polecam ludziom, którzy chorują na cokolwiek przewlekle.
Życzę dużo zdrowia, bo sama wiem, jak to jest, gdy go zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Gość mannerling

Dobrze jest sprawić sobie również porządny środek do higieny intymnej. Od siebie polecam płyny Yope. Kosmetyki w bardzo dobrym składzie,pojawiają się już powoli w sklepach stacjonarnych, aczkolwiek najłatwiej zamówić je w sklepach internetowych, w ostatnim czasie dobre ceny widziałam na Cocolita

https://www.cocolita.pl/plyny-do-higieny-intymnej

Mają świetne składy oraz co najważniejsze nie podrażniają:

6496b9a126ed66c45a84565102957bcdc5bddad0

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...