Skocz do zawartości
Forum

Poród po zamknięciu PFO


Gość danal1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danal1983

Witam, kilka lat temu poddałam się zabiegowi zamknięcia przetrwałego otworu owalnego. Teraz jestem w 14 tygodniu ciąży i poszukuję informacji o sposobie porodu. Ginekolog zapowiedział konsultację kardiologa dopiero w 30 tygodniu ciąży. Czy po zabiegi zamknięcia pfo istnieje wskazanie do cc czy mogę urodzić naturalnie?
dziękuję z góry za odpowiedź
Danuta

Odnośnik do komentarza

Będzie konsultacja kardiologiczna to się wszystkiego dowiesz. Chyba nie sugerujesz się odpowiedziami internautów co do diagnozy i wskazania do porodu naturalnego albo CC. Każdy przypadek jest inny i dlatego potrzebna jest konsultacja. Do tego czasu zajmij się czymś pożyteczniejszym aniżeli myśleniem co będzie a czego nie będzie. Stres w twoim stanie nie jest potrzebny ani Tobie ani dzidziusiowi.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zabieg PFO w wywiadzie nie jest bezwzględnym wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego. Teoretycznie być może będzie Pani mogła urodzić naturalnie. Proszę jednak pamiętać, że na tak wczesnym etapie ciąży nie da się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób Pani urodzi. Do podjęcia decyzji o rodzaju porodu konieczna jest bowiem bardzo szczegółowa analiza aktualnej sytuacji położniczej. Proszę zatem cierpliwie poczekać na konsultację kardiologiczną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...